Маніпуляція про формування в Україні польського «легіону гієн Європи» – Без Брехні
ОдещинаФактчек

Маніпуляція про формування в Україні польського «легіону гієн Європи»

У російських та проросійських пропагандистських медіа нещодавно була опублікована інформація про те, що сформовано підрозділ, у якому на боці України воюватимуть поляки. Дійсно, є інформація про те, що такий підрозділ почали формувати, але ворожі медіаресурси перекручують та доповнюють першоджерело настільки, що сенс події повністю змінено. Це маніпуляція, яка направлена на доказ відомого російського фейку про те, що з агресором в Україні воює НАТО.

 

СУТЬ ПИТАННЯ

Першоджерело польське видання Onet http://surl.li/ezjbs дійсно опублікувало інформацію про те, що у Києві оголосили про початок формування першого польського спецпідрозділу, підпорядкованого Міністерству оборони України. Згідно з публікацією поляки виконуватимуть розвідувально-диверсійні завдання. До складу елітного підрозділу увійдуть найдосвідченіші військові, зокрема добровольці, які воюють проти росії. Польський підрозділ співпрацюватиме з аналогічним підрозділом, що складається з росіян.

Далі в повідомленні припускається те, що польський називатиметься «Польським добровольчим легіоном». Також надається інформація стосовно того, що на боці ЗСУ діють подібні загони, в яких росіяни та білоруси воюють проти рф.

ХТО І ЯК ПОШИРЮВАВ ІНФОРМАЦІЮ

Telegram-канал «Приднестровец» опублікував текст, у котрому зокрема йдеться про наступне:

 • В Україні вже створили перше повністю польський підрозділ в структурі ЗСУ;
 • Спецпідрозділ отримало назву «Польський легіон»;
 • Спочатку це були інструктори і радники, потім на фронті з’явився польський “спецназ», за тим польські САУ «Краб» з польськими екіпажами;
 • Це означає, що Польща остаточно відкидає всі свої заяви про неучасть у війні на Україні і буде істотно нарощувати свій контингент. За оцінками експертів, вже до травня чисельність поляків в рядах ЗСУ може досягти 7-10 тисяч;
 • США недвозначно пообіцяли Польщі лідерство в Євросоюзі.

ЗМІ у рф теж надрукували інформацію з посиланням на видання Onet  http://surl.li/ezjbs. Деякі майже повністю змінили суть повідомлення першоджерела.

Інше пропагандистське видання «Евразия дейли» http://surl.li/ezjfd майже повністю змінило сенс факту початку формування нового підрозділу в лавах ЗСУ під заголовком, який немає відношення до самої новини.

ДЕ ПРИХОВАНА НЕПРАВДА

Всі громадяни, які долучилися до лав ЗСУ, воюють на законних підставах. У звернені Президента України до громадян іноземних держав, які прагнуть допомогти Україні в її боротьбі проти російської агресії, від 27 лютого 2022 року http://surl.li/cdgrj йдеться:

«Згідно з Положенням про проходження військової служби у Збройних силах іноземцями та особами без громадянства, затвердженим указом президента України від 10 червня 2016 року № 248, іноземці мають право вступити до ЗСУ на військову службу за контрактом у добровільному порядку, зокрема й до лав Сил територіальної оборони ЗСУ».

На цій підставі формується і польський підрозділ.

 • У повідомленні польського видання йдеться тільки про початок формування підрозділу. Але пропаганда ворога подає інформацію, як вже закінчення процесу формування.
 • Першоджерело лише припускає назву майбутнього підрозділу – «Польський добровольчий легіон». Пропагандисти це видають за факт. Видання «Евразия дейли» в заголовку написало ««Легион гиен Европы»: польские наемники воюют на Украине не просто так», – натякаючи на те, що саме так буде називатися підрозділ.
 • Інформація про те, що на фронті з’явився польський «спецназ», потім польські САУ «Краб» з польськими екіпажами не відповідає дійсності. На боці України не воюють іноземні підрозділи, а лише громадяни, які діють на підставі контракту. Так, може бути підрозділ, у якому воюють громадяни інших країн, але це – українські формування.
 • Інформація про кількість громадян Польщі, що вже воюють проти російського агресора на боці України чи будуть воювати, надана без доказів або посилань на джерело.

ВИСНОВОК

 • Інформація про «легіон гієн» – це маніпуляція, яка базується на факті, що в Україні розпочали формувати новий підрозділ. Додаткова інформація, яку додають російські та проросійськи ЗМІ, перекручує факт та підштовхує читача до помилкових висновків.
 • Маніпулятивний вкид направлений на те, щоб читач повірив у фейк, що в України проти російських загарбників воюють підрозділи НАТО, що не відповідає дійсності.

 

Матеріал підготовлено виданнням “Інтент” в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja