Маніпуляція про те, що “путін зрівняє Україну з землею” – Без Брехні
Фактчек

Маніпуляція про те, що “путін зрівняє Україну з землею”

Якщо ви підписані на сумнівні джерела інформації, вас могли налякати слова про те, що “Путін може зрівняти із землею всю Україну”. 

Про це писали маловідомі інтернет-сайти типу News Format.

Схожі тези, ви могли бачити і в телеграмі журналіста Цаплієнко:

“Путін може зрівняти із землею всю Україну, пише в редакторській колонці в форматі «запитання і відповідь» оглядач The Washington Post Девід Ігнатіус”, – йдеться в телеграмі Цаплієнко.

Давайте розберемось, чому не варто лякатись цих заяв і чому цю інформацію подали дещо перекручено. 

По-перше, як вірно зазначив Цаплієнко, це була не просто колонка або аналітична стаття. Це була коротка відповідь на запитання читача.

Саме питання звучало так:

“Чи планує путін зрівняти з землею Україну?

Якщо розглянути, як наразі бомбардують інфраструктуру та заселенні житлові квартали, чи не вважаєте ви, що путін планує ПОКАРАТИ (Україну – авт) за те, що вона каже, що вона незалежна і бореться за власну незалежність (аля союзницькі бомбардування німецьких міст протягом Другої Світової війни). 

Відповідь була така: “Путін зрівняв з землею велику частину урбаністичної Ічкерії. Можливо, це і є те, куди він рухається в цій війні. Але українці, з якими я спілкувався тиждень тому, здається, не сильно переживають з цього приводу”. 

Тобто теза про “зрівняти з землею” йшла зовсім не від експерта Девіда Ігнатіуса. Це було питання читача, який має доволі обмежені знання про Україну та російсько-українську війну (власне, тому, він і звертається з питанням до більш обізнаного експерта). 

В першу чергу не коректно казати “Україна каже, що незалежна”. Україна не каже, ми і є незалежною та визнаною державою.

Наприклад, незалежність тої самої Ічкерії в ООН свого часу не визнали, що додатково також ускладнювало положення країни під час Другої Чеченської війни.

Так, дійсно сам експерт у відповіді згадав Чечню, бо там росія чинила терор цивільного населення.

Але з таким саме успіхом він міг згадати Сирію чи Абхазію. Просто практично будь-яка війна, яку веде росія – це в першу чергу про терор цивільного населення. 

Чи може росія “зрівняти нас з землею”. Ну, в теорії від  росії можна чекати чого завгодно.

Проте, велика територія нашої країни та потужна система ППО, яку удосконалюють всім світом, дуже сильно ускладнює це “все, що завгодно”. 

Та й не забуваємо, що під час цієї війни росія ВЖЕ використала практично всі види озброєння, крім біологічної та тактичної ядерної зброї.

Певно не дарма, українці, з якими спілкувався Девід Ігнатіус, не видались йому сильно занепокоєними. Конвенційно росія не здатна нас зруйнувати навіть психологічно.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja