Маніпуляція пропаганди про нібито кримінальну відповідальність за листування з родичами з рф – Без Брехні
Фактчек

Маніпуляція пропаганди про нібито кримінальну відповідальність за листування з родичами з рф

У пропагандистському телеграм-каналі поширили інформацію, що в Україні нібито затримують людей за спілкування з родичами з росії. Таке рішення начебто ухвалила українська влада, і «дала добро» правоохоронцям затримувати людей http://surl.li/jifip

Першу «жертву» вже затримали в Одесі.  На блокпосту бійці 11 бригади ім. Михайла Грушевського зупинили автомобіль GEELY, аби перевірити документи. Під час перевірки встановили, що жінка нібито є уродженкою росії. У її мобільному правоохоронці знайшли листування з родичами з рф, де вони обговорювали ситуацію в Україні. Так, у викладеному уривку жінка жаліється, що ані “роботи, ані підтримки з боку влади, ані стабільності немає”. Сама себе називає «пташкою в клітці», наголошує, що тіла загиблих 2000-2002 р.н. везуть «пачками». Крім того, наголошує, що правоохоронці начебто чинять беззаконня – перевіряють людей, проводять обшуки.

Жінку правоохоронці затримали. Проте, не за спілкування з російськими родичами, як це стверджують пропагандистський телеграм-канал.

 

18 липня на порталі МВС опублікували інформацію, що в Одеській області на блокпості бійці 11 бригади ім. Михайла Грушевського зупинили автомобіль GEELY для перевірки документів http://surl.li/jiflp. Встановили, що водійка є уродженкою росії. В телефоні знайшли листування з родичами в рф. Вказано, що під час спілкування в мережі жінка обговорювала обстріли та переміщення українських військовослужбовців.

Скріни ті ж самі, що використали для пропаганди у російському телеграм-каналі. Звичайно, на тих фрагментах немає детальної інформації з приводу обстрілів і переміщення військових, поширення якої закидають затриманій жінці. Адже ці дані не є публічними і її поширювати не можна.

Жінку передали поліції, повідомляється на порталі МВС, за підозрою у скоєнні злочину, передбаченого статтею 111-1 «Колабораційна діяльність» ККУ.

Зокрема, стаття передбачає кримінальну відповідальність за публічне заперечення збройної агресії проти України, допомога у веденні бойових дій проти ЗСУ. За надання допомоги у веденні бойових дій проти ЗСУ, наприклад, порушникам загрожує від 12 до 15 років позбавлення волі та заборона обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю від 10 до 15 років з можливістю конфіскації майна http://surl.li/jikvu. Яка відповідальність очікує на зрадницю, згодом вирішить суд.

ВИСНОВКИ

  • Згідно з опитуванням, проведеним соціологічною службою Центру Разумкова, проведеним на замовлення «Дзеркала тижня», серед опитаних 2020 респондентів, 46,6% мають родичів в рф http://surl.li/jikly. Тож, по логіці росіян всіх українців, хто спілкується чи підтримує мінімальний зв’язок з ними, затримують. 
  • Насправді українське законодавство не передбачає кримінальну чи адміністративну відповідальність за побутове спілкування з родичами, навіть, якщо вони в росії. Тож інформація, що поширюють телеграм-канали кремлівської пропаганди – відверта брехня. 
  • Абсурдну маніпуляцію пропагандисти поширюють для ураження репутації української влади та правоохоронної системи, зниження рівня довіри до них серед українців. Поширенням подібних маніпуляцій, дезінформації, фейків, росія намагається викривити сприйняття об’єктивної реальності. 
Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja