Маніпулятивні дедлайни Володимира Омеляна. Як міністр інфраструктури протирічить сам собі у питанні відновлення аеропорту у Маріуполі – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

Маніпулятивні дедлайни Володимира Омеляна. Як міністр інфраструктури протирічить сам собі у питанні відновлення аеропорту у Маріуполі

Міністр інфраструктури Володимир Омелян, відомий останім часом не зовсім компетентними заявами з приводу фахових питань розвитку інфраструктури, заявиви під час ефіру від 7 серпня 2019 року на ток-шоу «Ехо України»: «Відновлення авіасполучення (з Маріуполем – ред.) можливо, після того, як ми проженемо росіян». Цікаво, що напередодні президентських виборів у квітні 2019 року, як зясували фактчекери, він заявляв абсолютно протилежне!

 

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

«Ми провели ряд консультацій з нашими воїнами про можливість відкриття авіаційного сполучення з Маріуполем. І поки позиція Міністерства оборони категорична – вони такого не підтримують, на жаль. І вони вказують на те, що, незважаючи на певну віддаленість від лінії фронту, все-таки є загроза радіоелектронної боротьби з боку Російської Федерації. І в такому випадку посадка пасажирських лайнерів може бути досить непростий – саме в Маріупольському аеропорту «, – пояснив Омелян.

«Тобто (мова)  може йти тільки про повноцінне завершення війни, повне повернення всіх наших територій. І тоді ми можемо говорити про повне відновлення інфраструктури на сході України і в Криму», – резюмував чиновник.

Цікаво, що в квітні 2019 року Володимир Омелян мав інший прогноз.

Про це він заявив в інтерв’ю виданню delo.ua.: «Це можна зробити і в цьому році. Якщо в 2019 році не встигнемо, то точно запустимо в наступному», – сказав Омелян.

Він зазначив, що злітно-посадкова смуга аеропорту знаходиться в нормальному стані. При цьому, за словами Омеляна, в разі успішного відновлення авіасполучення з Маріуполем відпаде необхідність запуску аеропортів в Бердянську і Краматорську.

Але відновлення аеропорту Маріуполя неможливе, навіть при умові, що війна завершиться. Видання MRPL.CITY спілкувалося з авіаційним экспертом Кирилом Новіковим, який зауважив, що «…якщо уявити, що завтра не стало війни, то аеропорт Маріуполя все одно не розрахований на інтенсивну експлуатацію сучасними повітряними суднами. Мається на увазі близькомагістральні літаки, наприклад, Airbus A320 і Boeing 737, які охоплюють простір в радіусі 2000-2500 км від Маріуполя, тобто ті, які виконують польоти в Європу…».

Новіков пояснив, що експлуатація аеродрому – це постійний процес. У Маріуполі з початку війни ніхто аеродромом не займався. Тому, щоб відновити маріупольський аеродром, потрібно досліджувати його і зробити висновки – придатний він для експлуатації або не придатний.

Як висновок – міністр інфраструктури Володимир Омелян не володіє в повній мірі достовірною інформацією про стан і перспективи відновлення роботи аеропорту у Маріуполі і маніпулює актуальним для регіону питання в залежності від політичної кон’юнктури.

 

Автор: Наталка Пишна, Технополіс, м.Краматорськ

Матеріал підготовлено за підтримки Internews Ukraine в рамках проекту «Фактчек – інструмент контролю в регіонах України виборчої і післявиборчої риторики, подій, публікацій в ЗМІ»

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja