В матеріалі Гетеборг Пост описана історія жінки в якої виникли суперечки з роботодавцем, через маску. Героїня матеріалу використовує маску, бо її партнер належить до групи ризику, а сама Гульнар має астму.
Роботодавець пояснив, що для дітей важливо почувати себе в безпеці, а дошкільний заклад справді дотримуються всіх заходів й перевіряє стан здоров’я дітей, а отже ризик незначний. До того ж маску заважає демонструвати міміку й емоції працівниці, що впливає на процес навчання. Зараз, в ситуації розбирається Йоханна Полссон, головний представник Асоціації вчителів Швеції з питань безпеки.
По перше, матеріал описує виняток, а не практику у Швеції. Тобто, немає правил, що людям заборонено носити маску. По друге, звільнити жінку могли не через те, що вона ходить в масці, а тому, що вона не виходить на роботу вже тривалий час. По третє, ніяких тез про те, що є штрафи для працівників у масках мова не йде.
Слід зазначити, що Гульнар Кожабекова 18 років працювала в дошкільних закладах та школах в різних містах Швеції, що вказано в матеріалі, а отже вона не тільки приїхала до країни. В матеріалі також не зазначено, що вона російськомовна.
ВИСНОВОК:
Отже, допис про те, що у Швеції штрафують та звільняють, через маски є неправдою та маніпуляцію. Його авторка посилається на відео головним доказам в якому є слова героя Лео та посилання на новину.
Слід зазначити, що в відео та описі до нього не зазначено хто такий Лео і чому саме він компетентний коментувати ситуацію. Водночас новина в ЗМІ є справжньою, однак її текст був викривлений. Багато фактів, що наводить чоловік є суто припущеннями. Наприклад, що жінка російськомовна, нещодавно приїхала в країну тощо.
А порівняння країн є недоцільним, адже відповідальність громадян, рівень медицини, соціальне забезпечення та інші фактори є різними. Від них, в свою чергу, залежить дуже багато. Наприклад, вийде людина хворою на роботу чи ні, чи може забезпечити себе необхідними ліками й тому інше.