МАНІПУЛЯЦІЯ, ПРОПАГАНДА | Англійську зроблять другою державною мовою в Україні – Без Брехні
Фактчек

МАНІПУЛЯЦІЯ, ПРОПАГАНДА | Англійську зроблять другою державною мовою в Україні

Не встигли вщухнути маніпуляції та фейки навколо української мови, якою начебто змушують всіх говорити й забороняють російську, як з’явилися нові заголовки про англійську. Тепер, РНБО прийняло радикально рішення зробити англійську другою державною мовою й знов же таки принижувати тих, хто говорить російською. Таким матеріалом «розродилася» сумнозвісна Страна.ua. Чому це маніпуляція і пропаганда – пояснюємо.

МЕСЕДЖ: «Англійську зроблять другою державною мовою»

СПРОСТУВАННЯ

9 березня – перший день форуму “Україна 30. Культура. Медіа. Туризм”. Подія проходила у форматі дискусії між представниками влади, ЗМІ, туризму, лідерами думок тощо. Кожен мав змогу висловити власну думку з того, чи іншого питання.

Зокрема, одним з учасників був й Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов. В блоці про “Свободу слова та національну безпеку” Данілов зауважив, що англійську потрібно поширювати на території країни.

“Знання молоддю англійської мови є запорукою незалежності нашої держави. Англійська мова має використовуватися з дитячого садочка, в школі. Її не треба навчати, її треба знати”, – сказав Данілов.

На думку Данілова англійську мову потрібно вивчати з дитинства й вона має бути другою мовою в Україні. Це дасть змогу розширити можливості, наприклад, отримувати якісну інформацію. Про це він також розповідав в інтерв’ю для “Українська правда” в липні 2020 року.

Олексій Данілов висловлює власну думку, а не наголошує на тому, що англійську обов’язково запровадять на державному рівні як державну! Мова йде виключно про більш широке її вивчення. А тим паче ніхто не говорить про використання її за примусом.

ВИСНОВОК:

  • Отже, дана теза була вирвана з контексту. Олексій Данілов, висловив власну думку у дискусії, а не сказав про те, що в Україні англійська буде обов’язковою і державною.
  • Крім того, він й раніше говорив про те, що є прихильником англійської, однак, як бачимо, це ніяк не вплинуло на її запровадження.
  • Водночас тезу використали для пропаганди й підняття, в черговий раз, питання про приниження російськомовних громадян.

 

Авторка: Вероніка Хорольська

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja