На яких гострих темах зманіпулював президент під час новорічного звернення – Без Брехні
Фактчек

На яких гострих темах зманіпулював президент під час новорічного звернення

Володимир Зеленський 31 грудня 2020 року привітав українців з Новим роком. Формат його звернення викликав неоднозначну реакцію громадян. Але і до суті оголошеної інформації є питання. Особливо до тих тем, що або педалюються Офісом президента як досягнення влади, або торкаються болючих для суспільства тем. Як приклад – програма «Велике будівництво» та режим тиші на Донбасі.

 

МЕСЕДЖ 1: «Цей рік довів, що «Охматдит» можна добудувати і не передавати, кожному наступному президенту України. За 8 місяців перетворити довгобуд України на новий міст у Запоріжжі. А по всій Україні відбудувати 150 мостів»

По-перше. На початку 2018 року була здана в експлуатацію перша частина будівництва лікарні «Охматдит», в якому працює Центр радіології та функціонує Центр крові. При владі Зеленського відбулося відкриття другої черги нового корпусу медичного закладу, яка включає запуск шести нових відділень. На офіційній сторінці ОПУ зазначено, що «главу держави медпрацівники попросили проконтролювати виділення коштів для останньої, третьої черги будівництва корпусу». Згідно з Державним бюджетом України на 2021 рік на будівництва лікарні надано 1,2 млрд грн. Тому меседж Зеленського, що «Охматдит» можна добудувати і не передавати» є маніпуляцією, адже лікарню почали будувати ще в часи Порошенка та на 2021 рік вона ще не добудована, тому на неї виділили кошти на цей рік.

По-друге. Зеленський зазначає, що вдалося «перетворити довгобуд України на новий міст у Запоріжжі та відбудувати 150 мостів», але на сторінці ОПУ вказано, що «повністю закінчити міст у Запоріжжі хочуть у 2021 році та у 2020 побудовано 100 мостів в Україні». Тому довгобуд Запорізького моста продовжений ще на 2021 рік та у 2020 році побудовано 100 мостів, а не 150, як зазначив Зеленський.

МЕСЕДЖ 2: «158 днів припинення вогню на Донбасі − найдовше від початку війни»

158 днів з 31 грудня 2020 року − це 27 липня. Згідно з даними ОБСЄ, спеціальна моніторингова місія, яка звітує про конфлікт в Україні, за 158 днів було зафіксовано 3773 порушення режиму припинення вогню в Донецькій області та 1167 порушень в Луганській області, тому меседж Зеленського щодо тиші на Донбасі є маніпуляція, адже випадки порушення режиму припинення вогню були зафіксовані.

 

Авторка: Каріна Богодьорова

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja