Нардеп від БПП Борислав Розенблат збрехав, викривиши співвідношення розмірів військових бюджетів України та її сусідів – Без Брехні
Фактчек

Нардеп від БПП Борислав Розенблат збрехав, викривиши співвідношення розмірів військових бюджетів України та її сусідів

 

Народний депутат Верховної Ради VIII скликання Борислав Розенблат 11 січня 2018 року у «Вечірньому праймі» телеканалу «112 Україна», обговорюючи стан збройних сил України заявив, що оборонний бюджет країни набагато нижчий порівняно з сусідніми, навіть невеличкими, державами: «Ті кошти, які  ми закладаємо їх недостатньо, це 2,4 млрд доларів. Порівняно з країнами, які знаходяться поруч з нами –  це ніщо, вони витрачають набагато більше. Я не маю на увазі Росію, США, Ізраїль (26:29)».

 

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Висловивши вірну тезу, про те, що оборонний бюджет у воюючій Україні фінансується явно недостатньо, Борислав Розенблат не втримався від маніпуляції і розповсюдження неправдивої інформації щодо розмірів оборонних бюджетів сусідніх з Україною країн.

Так він запевнив, що сусідні з Україною держави витрачають на військові потреби значно більше. Це не відповідає дійсності.

За даними Стокгольмського Інституту Досліджень Проблем Миру (SIPRI) Україна серед країн Східної та Центральної Європи поступається військовим бюджетом лише Польщі. Так за 2016 рік Польща витратила на оборону 9,8 млрд доларів, а Україна натомість –  3,5 млрд доларів.

В той же час слід зазначити, що порівняння військових бюджетів України та Польщі є не дуже коректним – Польща є країною НАТО і протягом останніх 5 років входить в двадцятку країн світу за рівнем витрат на армію. Військовий бюджет Польщі – п’ятий серед всіх країн Центральної і навіть Західної Європи.  

Серед інших країн Східної Європи жодна держава не витрачає на оборону стільки ж, як Україна:

– Румунія – 2 816 млн.дол

– Молдова – 28,6 млн.дол,

– Білорусь – 664 млн.дол,

– Чехія – 1 923 млн.дол,

– Словаччина – 1 036 млн.дол,

– Угорщина – 1 258 млн.дол,

– Естонія – 494 млн.дол,

– Литва – 406 млн.дол,

– Латвія – 634 млн.дол.

До того ж Латвія та Литва з початком війни Росії проти України, відчуваючи загрозу, різко збільшили в 2015-16 рр. свої оборонні бюджети на  44 та 35 %% відповідно.

Якщо ж порівнювати не в доларовому еквіваленті, а у відсотках від ВВП, то, за даними Світового банку, Україна – на 20-му місці в світі за величиною оборонного бюджету – держава витрачає 3,7 % ВВП на військові потреби.

а

Автор: Олекса Шарабура

Редактор: Олександр Гороховський
а

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja