«Нехай у цих резиденціях живуть дітки якісь. Ну якісь табори відпочинку» | Невиконана обіцянка Зеленського? – Без Брехні
Фактчек

«Нехай у цих резиденціях живуть дітки якісь. Ну якісь табори відпочинку» | Невиконана обіцянка Зеленського?

Президент України Володимир Зеленський переїхав жити у державну резиденцію «Конча-Заспа». Ця новина набула чималого резонансу, зважаючи на те, що Глава держави ще рік тому, напередодні другого туру президентських виборів, досить категорично висловлювався з приводу різноманітних посадових привілеїв. Що ж змінилося тепер, і чи дійсно Президент не дотримався свого слова – з’ясовували фактчекери.

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА. ОБІЦЯНКА НЕ ВИКОНАНА

ПЕРЕВІРКА

«Нехай у цих резиденціях живуть дітки якісь. Ну якісь табори відпочинку, якісь люди, яким це дійсно потрібно. Ці резиденції – я не бачу в них взагалі ніякого сенсу. Коли ми їздимо по Європі, ми бачимо старі резиденції королів, що це сьогодні? Це все – для екскурсій»

Так у квітні 2019 року на той момент кандидат у президенти Зеленський сказав у інтерв’ю РБК-Україна (на відео з 39:14 хв), відповідаючи на запитання, чи буде він користуватись державними резиденціями в разі перемоги на виборах.

Відзначимо, що до офіційних резиденцій Президента України належать 12 об’єктів, в тому числі будинок у Конча-Заспі.

Отож пройшов рік, і Офіс Президента на сторінці у Фейсбук 9 липня повідомляє, що президент з сім’єю тимчасово проживатиме у державній резиденції «Конча-Заспа». Як зазначається у пості, Зеленський продав свій будинок у селі Іванковичі в Київській області та земельну ділянку, на якій розташований проданий будинок.

Інформація про майнові зміни є у декларації. Так, у повідомленні про суттєві зміни в майновому стані президент 7 липня вказав, що за 12,114 млн грн продав нерухомість Валентині Кісєль. Що за нерухомість – не уточнюють.

Про те, що Зеленський переїхав жити в держрезиденцію «Конча-Заспа» розповіла програма журналістських розслідувань «Схеми». Так, 6 липня знімальна група зафіксувала, як кортеж президента ввечері після завершення робочого дня попрямував у бік Конча-Заспи та заїхав на режимну територію державних дач і виїхав звідти лише вранці. Наступного дня він так само ночував тут. Також журналістам вдалося зафіксувати, як у ці дні зранку з території державних дач виїжджав автомобіль дружини президента Олени Зеленської.

Чому Володимир Зеленський обрав для проживання саме дачу у Конча-Заспі, важко відповісти, зважаючи не тільки на його передвиборчу обіцянку, а й на те, що гідно з офіційною декларацією володіє п’ятьма квартирами в Києві.

Що ж, минулого трохи більше року від часу інтерв’ю РБК-Україна, і, схоже, у Володимира Зеленського обіцянки розійшлися з діями. Хоча, якщо подивитися з іншої сторони, то дітки у резиденції таки житимуть. Дітки Зеленського?

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja