Оцінюючи роботу президента Зеленського, «головний радикал країни» в ефірі NEWSONE доманіпулювався до скасування закону про мову і продажності всіх соцопитувань – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Оцінюючи роботу президента Зеленського, «головний радикал країни» в ефірі NEWSONE доманіпулювався до скасування закону про мову і продажності всіх соцопитувань

Гостем програми «Великий вечір» телеканалу NEWSONE (18.06) був Олег Ляшко – лідер «Радикальної партії». Під час цієї п’ятдесяти хвилинної зустрічі була обговорена низка тем. Про те, кожна з них сприяла підведенню підсумків, щодо діяльності президента України Володимира Зеленського протягом першого місяця. «БезБ» перевірили тези пана Ляшка, що містили факти на відповідність дійсності – як виявилось переважна більшість з них – маніпулятивні.

 

ТЕЗА 1: «Відсутня реакція, відсутня позиція на важливі речі. Наприклад, вчора Макрон заявив Зеленському про те, що Франція за те, щоб повернути російську делегацію до ПАРЄ. Де реакція Зеленського? Де його позиція? Де його намагання зупинити цей реванш? Нічого не було сказано»

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА / МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

17-го червня на прес-конференції за підсумками зустрічі президента Франції Еммануеля Макрона та президента України Володимира Зеленського було підняте питання, стосовно повернення представників Росії до Парламентської асамблеї Ради Європи.

«Ми хочемо уникнути повного виходу Росії з Ради Європи, тому що ми вважаємо, що це буде шкодити, перш за все, інтересам громадян Росії, ми хочемо забезпечити їх можливістю відстоювати свої права»,- заявив Макрон.

На що Зеленський миттєво відреагував і продемонстрував власну чітку позицію: «Росія не виконала, поки що, нічого з того, що повинна була виконати. Ми не можемо говорити про зняття санкцій, на мою думку, поки Україна не повернула повністю наші території. Ми захищаємо наш суверенітет. І санкції, до речі, захищають суверенітет України. Мені здається, що до повернення Росії до ПАРЄ немає ніяких підстав».

Тому, заяви Олега Ляшка, стосовно відсутності реакції з боку президента України, можна вважати такою, що не відповідає дійсності.

 

ТЕЗА 2: «…ініціативи Зеленського і його команди про двопалатний парламент, референдум про дружбу з Росією, заборона українським військовим стріляти у відповідь, коли стріляють по них, скасування закону про мову, тому що він бізнес-партнерам Зеленського заважає заробляти. Усі ці ініціативи не дадуть Україні миру, а дадуть приниження, поразку і війну»

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

«Референдум про дружбу з Росією» – саме так іменує Олег Ляшко пропозицію команди Зеленського, стосовно проведення опитування населення, щодо можливості укладання мирних домовленостей із Росією.

Хоча, Зеленський уже висловлював відкриту позицію з приводу цього питання.

«Ми повинні чути кожну людину. Це не законодавчий референдум, а інформаційний: громадяни, що ви думаєте. Це нормальна розмова з людьми», – говорить він.

5 червня відбулося засідання робочих груп у рамках Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях. Значущою частиною засідання є факт прийняття важливості «режиму тиші», а також конкретні пропозиції, щодо механізму його впровадження. Саме це питання постає перед групою Леоніда Кучми, до 19-го червня – дня остаточного затвердження засад «режиму тиші».

«Це принципово. Бо жодна сторона не хотіла ставити себе в незручне становище, щоб потім відповідати за це. А сьогодні ми перед усім світом повинні показати, що хочемо цього «режиму тиші». Має бути записано, щоб не стріляти у відповідь, а також запроваджена заборона на обстріл громадських об’єктів – шкіл, дитячих садків. До 19 червня група повинна розробити такі пропозиції. Ми маємо 19 числа їх затвердити», – зазначає голова української делегації в ТКГ.

Саме за цей вираз Кучми – «не стріляти у відповідь» хапаєтеся Олег Ляшко, з метою забруднити репутацію команди Зеленського та розкритикувати їхню кадрову політику. Але сам нардеп, чомусь, не звертає уваги на те, що очільник ТКГ Леонід Кучма 06.06 прокоментував цю ситуацію і вніс певні роз’яснення, стосовно власних слів – Україна не буде вводити «мораторію» на вогонь у відповідь в односторонньому порядку.

Щодо теми про начеб то «скасування закону про мову» , то у нещодавньому інтерв’ю (12.06) представник президента в парламенті Руслан Стефанчук сказав: «Якщо імплементація цього закону вимагатиме якихось правок, вони будуть внесені. Але концептуальна для нас річ – єдиною державною мовою в Україні є і буде українська».

Ідея закону залишиться незмінною, говориться лише про його аналіз та можливість корегування.

 

ТЕЗА 3: «Це людина, для якої Україна – це територія для заробляння грошей. Сьогодні закон про мову заважає їм заробляти в Росії, як сказав бізнес-партнер Зеленського Шефір. Тому він пропонує скасувати закон про мову»

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

«Если бы нам внутри Украины разрешили производить на русском, мы бы могли торговать с Россией этой продукцией. Запреты — это искусственная и гадкая штука. Эту войну, которую развязали политики, надеюсь, сегодняшние политики закончат. Мое отношение к войне такое, что я понимаю — ее затеяли, чтобы подзаработать денежек и с той, и с другой стороны. Все подзаработали, только нас разорили с вами», – говорить Борис Шефір.

Ляшко навмисно поєднує спірну позицію Шефіра з президентом Зеленським, аби завдати удару по репутації. Адже, Шефір лише виразив власну думку з приводу мовного питання. І на це він має повне право як людина і як громадянин України. Саме це зауважив секретар РНБО Олександр Данілюк під час виступу на брифінгу, продемонструвавши офіційну позицію команди президента Зеленського, яка суттєво відмінна від судень пана Шефіра.

 

ТЕЗА 4: «Люди не повинні вестись на маніпуляції соціології. Соціологія – це інструменти обману сьогодні. Кожен може замовити за 300 доларів соціологію і на коліні її намалювати»

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Саме так Олег Ляшко реагує на результати опитування від Центру соціального моніторингу і Інституту соціальних досліджень Яременка. Натомість, приводячи результати, котрі його влаштовують, від американської соціологічної компанії Edison Research. За підсумком останнього «Радикальна партія» має близько 4,7 % голосів. Звичайно, саме на такі цифри пропонує звернути увагу лідер партії, що є відвертою маніпуляцією і протирічить самій суті тези Ляшка про замовленість рейтингів і соцопитувань. Виходячи з його логіки результати компанії Edison Research  теж можна вважати замовленими. До того ж вибірковість у «довірі» до одних результатів і «недовірі» до інших теж є ознакою маніпуляції.

 

Автор: Отюський Артем

 

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja