Померлих від COVID-19 у Нью-Йорку ховають у «братських могилах» | МАНІПУЛЯЦІЯ – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфиФактчекФактчек NEWS

Померлих від COVID-19 у Нью-Йорку ховають у «братських могилах» | МАНІПУЛЯЦІЯ

У Messenger та WhatsApp (поки у російськомовному сегменті) почало поширюватися повідомлення про те, що у Сполучених Штатах у Нью-Йорку через велику кількість померлих від коронавіурсу, небіжчиків вже хоронять у братських похованнях. З нашого досвіду, можемо вказати, що подібні вірусні повідомлення, часто після англо- і російського сегменту, «заходять» і до нас. Тому ми звернули увагу на даний меседж.

Щодо поховань. Насправді – хоронять, але не у братських могилах. Крім того, є ще одне але! І суттєве, яке дозволяє говорити, що поширена інформація саме у такому трактуванні є маніпуляцією.

ВЕРДИКТ. МАНІПУЛЯЦІЯ

ПЕРЕВІРКА

Відомі американські видання The New York Times та CNN опублікували з цього приводу розслідування, де дали детальне пояснення із посиланням на заяви офіційних представників влади Нью-Йорку.

Острів Харт – частина Нью-Йорку – знаходиться у західній частині протоки Лонг-Айленд, на північний схід від Бронкса і має площу всього 0,5 кв км.

Цей острів з середини 19-го століття (протягом майже 150 років) часто використовувався, як кладовище. Як правило, там поховають тих, кого  відносять до категорії «непізнаних тіл». Так, там ховали непізнаних померлих і від СНІДУ, і від туберкульозу, і інших хвороб. Але це не спеціальне місце для поховання тих, хто був за життя уражений тими чи іншими важкими захворюваннями.

За словами секретаря мера Нью-Йорка Фредді Гольдштейн, який надав коментар CNN, Харт знаходиться в управлінні Департаменту виправних установ. За весь час на острові було поховано до одного мільйона людей. Зазвичай це ті небіжчики, що залишалися у моргах непізнаним від 30 до 60 днів.

Фредді Гольдштейн повідомим, що тіла тих, хто помер від коронавірусу і у разі якщо (дослівно): «… ми не знайшли того, хто скаже – Я знаю цю людину. Я люблю цю людину, я буду справлятися з її похованням…» – будуть направлені на острів Харт для захоронення. За оновленими правилами і у зв’язку із зростанням кількості смертей у Нью-Йоркі, які викликані поширенням COVID-19, тіла померлих будуть перебувати у моргах до 14 днів. За цей час відповідні працівники мають знайти і сповістити родичів. На поточний момент на острові відбувається до 25 поховань на тиждень. 

Мер Нью-Йорку Білл де Блазіо на своїй сторінці у Twitter теж дав пояснення з цього питання. За його словами, на острові Харт не планується масових поховань – до кожного з померлих ставлення залишиться гідним. Там і надалі будуть ховати непізнані тіла. Тимчасових поховань влада буде уникати.

 

Матеріал підготовлений в рамках проєкту з протидії фейкам за темою “COVID-19” – “По той бік пандемії”,  ініційованого ресурсом “По той бік новин”

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja