Російська вакцина проти коронавірусу і Білл Гейтс | ФЕЙКИ і МАНІПУЛЯЦІЇ КРЕМЛЯ – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфиФактчек

Російська вакцина проти коронавірусу і Білл Гейтс | ФЕЙКИ і МАНІПУЛЯЦІЇ КРЕМЛЯ

Пандемія коронавіруса триває вже протягом 6 місяців. Багато держав намагаються розробити вакцину проти всеосяжного вірусу. Кожен хоче бути першим. Ось і Росія вже виступила із заявою, що 11 серпня 2020 року зареєструвала першу в світі вакцину від COVID-19. Мережеве російське видання «Репортер» опублікувало статтю , (агалогічні меседжи останній час транслюють і інші пропагандистські ресурси), яка відображає всю суть російської PR-компанія. Російське просування вакцини ґрунтується на тому, що президентська дочка взяла участь у тестуванні, декілька держав уже зробили замовлення на 1 мільярд доз та дискредитації американських конкурентів в особі Білла Гейтса. Незважаючи на всі PR- методи передові країни та ВОЗ не поспішають визнавати російський препарат. Чим же російська вакцина не догодила світовій спільноті, як Кремль маніпулює «своїм досягенням» та до чого тут Білл Гейтс? Перевіряємо!  

МЕСЕДЖ 1: «Россия первой зарегистрировала вакцину от COVID-19, ставшего настоящим бичом мировой экономики. По словам президента Путина, одна из его дочерей лично приняла участие в тестировании медицинского препарата»

ПЕРЕВІРКА

«МИР 24», російський інформаційно-аналітичний Інтернет-портал, 11 серпня 2020 року на своєму YouTube-каналі повідомляв, що «реєстраційне посвідчення вакцини в повному форматі видається першим в Росії». Але видання «Репортер» та Інтернет-портал «МИР 24», надають лише частину правди. Вони інформували про те, що «42 дні клінічних досліджень на двох групах добровольцях показали імунітет до вірусу, який з’явився у кожного», але російські ЗМІ промовчали про лише два ранніх випробування.

ВОЗ у проекті щодо вакцин-кандидатів проти COVID-19 від 13 серпня 2020 року, зазначено, що російська вакцина, розроблена центром ім. М. Ф. Гамалії, знаходиться лише на першій фазі. Ця фаза включає дослідження пробної вакцини, яку отримують невеликі групи людей. Російська вакцина на цій фазі мала 18 добровольців та 20 волонтерів. Згідно з сайту про клінічні дослідження, ClinicalTrials.gov, ніяких результатів цих випробувань або інших доклінічних досліджень у російських працях не публікувалося, а про експериментальну вакцину мало що відомо.  

Згідно з документом ВОЗ нова вакцина повинна пройти такі етапи: дослідницький, доклінічний, клінічну розробку, нормативний огляд і схвалення, виробництво та контроль якості. Отже, для «реєстрації першої в світі вакцини від COVID-19» російській вакцині спочатку потрібно оприлюднити доклінічні випробування, а потім пройти ще чотири етапи. 

Заява президента Росії про те, що «одна з його доньок особисто взяла участь у тестуванні» повинна вселити віру людей до російської вакцини, а саме в її безпечність і ефективність. Але це класичне емоційне маніпулювання. Інститут Гамалії в Москві не опублікував жодних даних про безпеку або придбаний імунітет за результатами своїх досліджень. Це унеможливлює проведення оцінок незалежними вченими й аналіз щодо визначення ефективності вакцини світовими інстанціями.

МЕСЕДЖ 2: «Два десятка государств сделали предзаказ на покупку в общей сложности около 1 миллиарда доз вакцины»

ПЕРЕВІРКА

«The New York Times» 11 серпня 2020 року повідомляє, що «за даними Інституту Гамалії, Росія вже отримала замовлення на 1 мільярд доз з 20 країн і планує виробляти вакцину в Бразилії, Індії, Південної Кореї, Саудівської Аравії і на Кубі».

Президент Філіппін Родріго Дутерте також підтримав російські дослідження Covid-19 повідомляє «CNN Philippines». Філіппінський новинний сайт «INQUIRER.net» зазначив, що Росія може дати вакцину Філіппінам безкоштовно.

«Reuters», британське агентство новин, 14 серпня опублікувало, що «В’єтнам закупить російську вакцину проти COVID-19, а саме 50-150 млн доз», спираючись на першоджерело інформації «Tuổi Trẻ», головну щоденну газету у В’єтнамі. Глава ради директорів компанії «Р-Фарм» Олексій Репік повідомив, що експортна ціна російської вакцини від COVID-19 становить не менше 10 доларів за дві дози.

На прес-конференції президент Сербії Олександр Вучич сказав, що першим прийме російську вакцину, коли сербські фахівці скажуть, що вона безпечна і надійна.

«The New York Times», повідомляє, що експерти попереджають «несправна вакцина може фактично зробити щеплених більш уразливими до важких форм Covid-19».

Отже, російську вакцину «начеб-то замовили» менше 10 країн, і то з тих, які знаходяться в співдружності з Росією. Не одна з європейських країн не висунула бажання щодо закупівлі. ВОЗ заявила 11 серпня 2020 року, що стежить за прогресом Росії в розробці вакцини COVID-19. Тарік Ясаревіч, офіційний представник ВОЗ, на брифінгу ООН в Женеві повідомив про перекваліфікацію російської вакцини, «тобто ретельну перевірку й оцінку всіх необхідних даних з безпеки та ефективності, зібраних в ході клінічних випробувань».

МЕСЕДЖ 3: «Вакцины от Билла Гейтса будут для богатых и бедных разные. Он предлагает продукцию корпораций Gilead Sciences, Pfizer, Monsanto и Novartis, акциями которых сам владеет. Также сотрудничает с британской AstraZeneca. Вакцины от этих корпораций пойдут в стране победнее. То есть, население планеты с легкой руки Гейтса априори поделено на достойных дорогой вакцины и всех остальных»

ПЕРЕВІРКА

Продовжуючи піарити досягнення Росії, пропаганда Кремля у тому ж матеріалі, спирається на американське видання «Wired», яке після оприлюднення інтерв’ю з Біллом Гейтсом, «дало привід поговорити про мільярдера та задати йому серйозні питання».

Російські ЗМІ намагаються привернути увагу європейських країн до російської вакцини, дискредитуючи при цьому американських виробників та їх розробки. Білл Гейтс у своєї відповіді, акцентує увагу на тому, що від способу виробництва залежить якість вакцини, а значить і її вартість. Він не ділить «вакцини для багатих та бідних», а ознайомлює про вдалі дослідження.

Тобто російська пропаганда на тлі піару своїх псевдоуспіхів, вирішила «зганьбити» Білла Гейтса і запустити фейк про те, що будуть вакцини для бідних багатих. Для цього були викривлені слова відомого мецената.

 

Автор. Карина Богодьорова

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja