Трамп використав фото з Майдану 2014 року у своїй передвиборчій рекламі | ПРАВДА про фальсифікацію від Президента США – Без Брехні
Фактчек

Трамп використав фото з Майдану 2014 року у своїй передвиборчій рекламі | ПРАВДА про фальсифікацію від Президента США

«Під час передвиборчої рекламної кампанії на офіційному акаунті президента США Дональда Трампа у Facebook було опублікувано  фотографію з України (часі подій Майдану 2014 року) так, нібито на ній демонструється насильство над поліцейськими в США» – саме такий меседж з відповідною ілюстрацією поширився у соцмережах і набрав шалені охоплення. Та чи це правда? З’ясовуємо.

ПЕРЕВІРКА

Наприкінці липня 2020 року на офіційній сторінці Трампа у Facebook почала з’являтися реклама його передвиборчої кампанії до виборів президента 2020 року, де було порівняно два зображення з назвами «Громадянська безпека» та «Хаос і насильство». На фотографії з назвою «Громадянська безпека» Трамп оточений різними представниками правоохоронних органів, тоді як на зображенні «Хаос і насильство» показано, що протестувальники нібито б`ють американського поліцейського:

Незабаром після того, як ця рекламна кампанія стартувала, засоби масової інформації, зокрема BBC, помітили, що зображення праворуч було зроблено не в 2020 році, і в ньому фігурував інцидент не зі Сполучених Штатів. Цей знімок насправді було зроблено у 2014 році, та на ньому зображено сутичку між міліцією та протестувальниками в Україні.

BBC повідомляє: «Пост у Facebook від офіційного акаунта Дональда Трампа має на меті показати прояв насильства в США, але насправді зображена подія в іншій країні».

Цю фотографію зробив фотограф Мстислав Чернов у лютому 2014 року під час протестів у Києві, Україна. Зображення доступне у Вікіпедії за ліцензією “Creative Commons“. Правила вказують на те, що вона безкоштовна у використанні – за умови згоди автора світлини. Однак у рекламі на сторінці Трампа у Facebook немає жодної згадки про фотографа. Так виглядає повна, а не фрагментальна  версія фотографії Чернова:

Чернов підтвердив Business Insider, що реклама Трампа справді використовувала його фотографію в Україні під час подій 2014 року. На його думку, єдиним способом боротьби з подібним обманом є “освіта та медіаграмотність”.

«Фотографію завжди використовували для маніпулювання громадською думкою. Із розквітом соціальних медіа та популізму це відбувається ще частіше”, – заявив Чернов.

«Єдиний спосіб боротьби з цим – це освіта та медіаграмотність. Коли люди навчаться самостійно відрізняти правду від брехні, кількість маніпуляцій зменшиться».

 

За матеріалами Snopes

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja