Великий апгрейд проекту «БезБрехні»! – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Великий апгрейд проекту «БезБрехні»!

Наш проект пройшов довгий і непростий шлях за останні чотири роки. Інколи працювали «на колінцях», інколи – як волонтери, підтримуючи проект краудфандингом з власних кишень і по доброму заздрячи нашим колегам-факчтекерам, які мали потужну фінансову підтримку.

Проте труднощі загартовують. І сьогодні в нас за плечима більше 70 тренінгів, 5 міжнародних проектів, 2 посібника з фактчекінгу, пілот регіональної мережі фактчек-проектів, понад 2000 перевірок. До речі, саме про них!

Особливості нашого проекту – фактчеки на регіональну тематику, соціальний вектор, викриття маніпуляцій і фейків у соцмережах та медіа, час від часу – перевірка економічних гасел топ-персон (не більше 15% контенту).

Наша мета – протидія неправдивим фактам, фейкам і маніпуляціям та створення високоякісного незаангажованого, позбавленого політичних уподобань фактчек-простору.

Фактчек — це не просто журналістика. Фактчек має відповідати найжорсткішим стандартам журналістики. Тому вимоги до фактчекерів суворіші, ніж до звичайних журналістів. Проект “Без Брехні” свідомий цього й починає перегляд редакційної та експертної політики. Це наш перший крок. Найближчим часом – системні апгрейди, спрямовані на підвищення якості, поширення ідеї «доступного фактчеку» (а не перетворення тренду на закритий «еліт-клуб» вузького кола журналістів). Далі у планах:

– програмно-технічне переоснащення проекту;

– аудит вже опубліковани х матеріалів за останні шість місяців при необхідності – публікація уточнень чи спростувань;

– створення редакційної ради з міжнародних фахівців з правових, економічних, фінансових та соціальних питань (деякі з них вже розпочали аудит наших фактчеків).

– залучення до співпраці колег-фактчкерів з інших видань – друзі, нас не так багато, але ми робимо спільну справу.

І тому:

  1. Очікуємо вашої фахової допомоги у вдосконаленні наших фактчеків – чекаємо зауважень, порад, підтримки.
  2. Будемо вдячні за рекомендації експертів – ми шукаємо фахівців, освіта яких сертифікована авторитетними академічними установами та знання яких визнане світовою професійною спільнотою.

Звертайтеся на нашу редакційну пошту info@bez-brehni.com, або через сторінку у Facebook https://www.facebook.com/al.gorokhovsky.

І, як там зараз модно казати – робимо фактчек разом!

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja