Верховна Рада – рекордсмен. Георгій Тука сказав правду про ВРУ VIII скликання, як «чемпіона» за кількістю поданих законопроектів – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Верховна Рада – рекордсмен. Георгій Тука сказав правду про ВРУ VIII скликання, як «чемпіона» за кількістю поданих законопроектів

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука 26 липня в ефірі телеканалу NewsOne оцінював кількість законопроектів, які розробила Верховна Рада 8 скликання: «По кількості законопроектів Верховна Рада минулого скликання, якщо не помиляюсь, встановила рекорд», – сказав замміністра (0:20).

 

ВЕРДИКТ: ПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Дані про кількість поданих за скликання законопроектів публікуються  на офіційному сайті Верховної Ради України у розділі «Законотворчість». Розділ містить форми для пошуку поданих, опрацьованих  і прийнятих законопроектів і постанов, починаючи з третього скликання. Одна з цих форм дозволяє порівняти, скільки законопроектів подали народні депутати, а скільки інші суб’єкти законодавчої ініціативи. Законопроекти в Україні, крім нардепів, можуть подавати ще й президент, прем’єр і Голова Національного банку.

За цими даними, народні депутати у восьмому скликанні, порівняно із попередніми скликаннями, були найбільш активними у внесенні до парламенту законопроектів. За скликання вони внесли 6 440 законопроектів, не враховуючи постанов і інших документів.

Але, кількість законопроектів точно не є мірилом ефективності народних депутатів від скликання до скликання. Причин кілька:

  • по-перше, є різні за тривалістю скликання. Наприклад, через рішення президента Віктора Ющенка розпустити парламент, п’яте скликання протривало лише 1,5 року, від травня 2006 до листопада 2007;
  • по-друге, законопроекти можуть бути неякісно підготовленими. Це явище називають законодавчим спамом і його не раз критикували європейські партнери України і вітчизняні експерти.

 

Автор: Олексій Півторак

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja