Виступ Тимошенко на з’їзді партії: «перевзування у повітрі»,  неточності в трактуваннях  та відверта неправда для створення необхідної «картинки» – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Виступ Тимошенко на з’їзді партії: «перевзування у повітрі»,  неточності в трактуваннях  та відверта неправда для створення необхідної «картинки»

10 червня відбувся XIV з’їзд партії «Батьківщина», у ході якого була представлена перша п’ятірка виборчого списку на дострокові парламентські вибори 2019 року  та головні ідеї  партії, з якими вона збирається йти до парламенту. У ході з’їзду лідерка партії Юлія Тимошенко декілька разів наголосила (11:25) на тому, що готова йди пліч-о-пліч з партією президента України Володимира Зеленського «Слуга народу», оскільки вважає її партією демократії та змін.

Варто зазначити, що Юлія Тимошенко вже встигла швидко «зазеленіти». Ще до президентських виборів Тимошенко в своєму березневому інтерв’ю (27:25) відверто назвала Зеленського «Борщем з Чебурашки», який буде несмачним, а вже після виборів та перемоги нинішнього гаранта влади «Батьківщина» підтримала якнайшвидшу інавгурацію Зеленського й одразу назвала рішення Президента щодо розпуску Ради цілком конституційним.
А тепер більш детально – по тезах Юлії Тимошенко та членів її партії

ТЕЗА 1: «Україна в світовому рейтингу ООН знаходиться за інтегральним показником щастя на 137 місці».

ВЕРДИКТ: ФАКТИЧНА ПОМИЛКА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

За офіційними даними ООН World Happiness Report 2019 Україна займає 133 місце. І порівняно з 2018 роком, де Україна була  138-ою, наш інтегральний показник щастя зростає.

ТЕЗА 2: «По закону мінімальна пенсія – 4117 грн., а наші пенсіонери  отримують 1,5 – 2 тис. грн.» (15:20).

ВЕРДИКТ: ФАКТИЧНА ПОМИЛКА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

За офіційними даними пенсійного забезпечення 2019 року в Україні мінімальний розмір пенсії становить 1669,2 грн. , що складає 40% від мінімальної заробітної платні від 1 січня 2019 – 4173 грн. Юлія Тимошенко переплутала розмір мінімальної пенсії з мінімальною зарплатою, проте все одно помилившись на кілька десятків гривень.

 

ТЕЗА 3: «Освітяни стали самими низькооплачуваними людьми в Україні» (16:50).

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

На неофіційних та офіційних  джерелах, наприклад, на сайті Чернівецької обласної державної адміністрації викладена інформація про те, що в 2018 році заробітна платня педагогічних працівників зросла на 25%, а в бюджеті на 2019 рік передбачено зростання зарплат на 9%. За відповідною постановою КабМіну від 2002 року працівники освітньої сфери отримують оплату праці на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці.

Це означає, що їхня заробітна платня складається з мінімальної на 01.01.2019 ставки в 1921 грн. (тільки ставки!) – посадовий оклад працівника одного тарифного розряду, – помноженої на тарифний коєфіцент розрядів. За цією самою постановою, наприклад, викладач у будь-якому вищому навчальному закладі ІІІ та ІV рівня акредитації має тарифний розряд від 15 до 18 та тарифний коефіцент від 2,6 до 3,2, тоді заробітня платня такого викладача у 2019 році складає від 4 995 грн. до 6 147 грн. Це перевищує прожитковий мінімум, а отже не усі освітяни мають найнижчу заробітню платню.

 

ТЕЗА 4: «Ми єдина фрація, яка за 5 років жодного разу не займалася «кнопкодавством» (34:50)

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

В січні 2019 року активісти руху «Чесно» викрили саму лідерку «Батьківщини» на «кнопкодавстві». 17 січня Тимошенко була зареєстрована на ранкове засідання та проголосувала власною карткою за законопроект про перехід релігійних громад, проте на відео з камер спостереження в Раді замість Тимошенко була помічена її колега Олександра Кужель, яка сама не була зареєстрована на засіданні. Пояснити це «Батьківщина» не змогла. Радимо ознайомитися з доказами «Чесно» за посиланням вище.

ТЕЗА 5: «Всі розбіглися в різні політичні команди, а чи є хоч один зрадник в «Батьківщині»? Всі як прийшли, так і рухаються далі спільно однією командою». (32:19)

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

З 2012 по 2014 рік у складі партії «Батьківщина» знаходився Сергій Пашинський, який з 2014 року до сьогодні є членом фракції «Народний фронт».

В «Народному фронті» також зареєстровані Арсен Аваков та Арсеній Яценюк, які там само з 2012 по 2014 рік були в складі партії «Батьківщина».

 

Автор: Маркова Анастасія

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja