Як шойгу збрехав про втрати серед військових ЗСУ сказав правду, про втрати армії рф – Без Брехні
ЛуганщинаФактчекФактчек-регіон

Як шойгу збрехав про втрати серед військових ЗСУ сказав правду, про втрати армії рф

Вчора так званий міністр оборони недофедерації шойгу провів селекторальну нараду у своєму відомстві. Враховуючи безпорадність на полі бою (не зважаючи на постійні штурми і атаки), скоріш за все у міноборони рф вирішили зробити красиве обличчя при поганій грі.

Але не вийшло. Намагаючись показати «великі втрати» ЗСУ за останні два місяці, шойгу викрив реальні втрати армії окупантів. Як це сталося – далі у матеріалі.

 

На нараді про кількість втрат армії рф не було сказано а ні слова. Тиша з цього питання у відомстві шойгу панує із інтервалами чи не у півроку.

Перша публічна заява від рф про втрати у війні з Україною була озвучена ще аж рік тому. А саме 2 березня 2022 року, за даними, які цитують російські державні ЗМІ, у міноборони рф визнають загибель 498 російських військових і поранення 1597. http://surl.li/fhcjl

З тих пір і аж до осені 2022 року у відомстві не робили ніяких заяв з приводу втрат армії рф. 21 вересня 2022 року той же шойгу заявив, що втрати росії становлять у війні з Україною 5 937 осіб. http://surl.li/fhcjv

Але при цьому, як ми пам’ятаємо у вересні ерефія оголосила, так звану часткову мобілізацію, у ході якої тільки визнаними кремлем є 316 000 мобілізованих. А за альтернативними підрахунками, наприклад, видання «Медіазона» (ми писали про це) – мобілізовано 526 000 осіб. http://surl.li/fhclt

Це при тому, що для вторгнення в Україну станом на 24 лютого 2022 року росія зосередила угрупування у складі 190-220 000 солдатів. http://surl.li/fhcnk. Тобто постає риторичне питання – куди ж вони поділися? І навіщо мобілізувати ще 300 000, якщо втрат то всього 5 397 осіб?

Щодо втрат ЗСУ, то на нараді шойгу заявив наступне: «… наблюдается рост потерь личного состава вооруженных сил Украины – только в феврале они увеличились на 40% по сравнению с январем. В феврале потери составили более 11 000 военнослужащих…» http://surl.li/fhcpg

Тобто відповідно до заяв шойгу (читай – цілого загону спічрайтерів, які складали ту промову фанерному міністру), начебто у січні втрати ЗСУ становили орієнтовно до 6600 осіб (40% від лютого), а у лютому – 11 000.

Тут навіть не варто казати – припустимо, а насправді… Бо ситуація з цією заявою відображає той реальний рівень обізнаності у відомстві шойгу, який сягає межі нижче плінтусу. На поточний момент у відкритих джерелах є велика кількість інформації про щомісячні втрати армії рф у цій війні. Підрахунок ведеться різними структурами. Проте, аби надати хоч видимої правдивості доповіді, автори тексту для так званого міністра, мали б поцікавитися, що ці джерела поширюють про втрати рф. І вже відштовхуючись від цього, придумати відповідну цифру втрат у ЗСУ.

Але, ні – до цього ніхто не додумався. Звичайно, порівнювати заявлену вигадану цифру від шойгу, з викладками аналітичних джерел не зовсім коректно. Проте, ми зараз використаємо порівняння не стільки щоб показати точні дані, скільки аби продемонструвати тенденцію невігластва і відірваності від реальності у ерефському міноборони, який, по великому рахунку є частиною загальної кремлівської пропагандистської машини.

Наприклад, відомий аналітичний ресурс «Мінфін» подає втрати рф у війні у вигляді чудових порівняльних інфографік. Ресурс у своїй аналітиці спирається на дані Міністерства оборони України (що позначено на сайті проекту).

Відповідно графіків на «Мінфіні» втрати рф в особовому складі становили у січні – 21700 осіб, у лютому – 21470 осіб. http://surl.li/cujbi

Тобто, взяті ні звідки цифри шойгу, які явно мали на меті показати колосальну різницю втрат між рф і Україною, показали протилежне, що армія росії втрачає у 2-4 рази більше ніж ЗСУ навіть у порівнянні з вигаданою статистикою міноборони недофедерації.

Щодо реальних втрат ЗСУ, то як відомо, ці дані засекречені. Проте, спираючись на певні заяви офіційних осіб і сталу тенденцію, яка зберігається протягом війни, можна орієнтовно зрозуміти порядок цифр.

Так у жовтні 2022 року заступниця Міністра оборони України Ганна Маляр, спираючись на дані ОК «Південь» повідомила, що втрати ворога на півдні становлять 1 до 6,5. http://surl.li/fhcyn

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив в ефірі телемарафону 3 березня 2023 року, що співвідношення втрат ворога під Бахмутом становить 1 до 7. http://surl.li/fhczj

Враховуючи таку тенденцію, і спираючись на дані про втрати ворога, можна зорієнтуватися, що потенційно можливі втрати серед українських військових у січні і лютому становили біля 3000 осіб щомісяця. Тобто це у 2-4 рази менше ніж збрехав шойгу.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Реальная газета” 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja