Як вже колишній президент Порошенко на з’їзді ЄС продовжив маніпулятивну риторику ще президента Порошенко щодо Зеленського – Без Брехні
Фактчек

Як вже колишній президент Порошенко на з’їзді ЄС продовжив маніпулятивну риторику ще президента Порошенко щодо Зеленського

31.05 відбувся з’їзд учасників партії “Європейська Солідарність”, котра до перейменування зазначалася як – блок Петра Порошенко “Солідарність”. Під час зустрічі головою цієї партії був обраний екс-президент України Петро Порошенко. Виступаючи з промовою перед однопартійцями новообраний лідер “ЄС” торкнувся декількох цікавих тем.

ТЕЗА 1: «З чого починає ця команда (мається на увазі команда Зеленського) ? Бігти до Путіна і просити російський газ»

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із Віце-президентом Європейської комісії з питань Енергетичного союзу Марошем Шефчовічем. Однією з тем співрозмовників було проведення чергового раунду тристоронніх переговорів у форматі Україна – ЄС – Росія з підготовки до укладення газового контракту.

Слід нагадати, що діючий контракт, підписаний у січні 2009-го року, закінчиться 1-го січня 2020-го року. В ньому йдеться про постачання газу з Росії через територію Україну до країн Європейського Союзу.

Володимир Зеленський чітко затвердив обрану позицію з приводу цього питання: “Як Президент України розраховую на подальшу підтримку Єврокомісії у рамках переговорного процесу між Україною, ЄC та РФ з метою укладення контракту на транзит російського природного газу газогонами України після 2019 року. Ми також будемо вдячні за солідарну позицію ЄC у питанні протидії реалізації будівництва газопроводу «Північний потік-2».

Важливість для України заключення нового договору полягає у фінансових надходженнях – за словами голови НАК “Нафтогаз України” Андрія Коболєва дохід від транзиту російського газу через територію України складає близького 3 млрд доларів (станом на 2017-й рік).

Варто відзначити, що подібна позиція напряму перетинається з благополуччям України і ніяким чином не загрожує незалежності держави.

Приведена ситуація аніяк не сходиться з словами Петра Порошенко, щодо «газових» прохань, адресованих Путіну, з боку діючого президента України.

Слід також наголосити, що Порошенко не вперше дорікає Зеленському «дешевим газом» – аналогічний меседж пролунав від колишнього президента ще 29 квітня, про що писав «БезБ». Як було вказано в матеріалі, дана риторика не належить новому президенту. Подібні гасла лунали від Віктора Медведчука та Юрія Бойко під час і після їх скандального візиту напередодні виборів 31 березня до Москви і переговорів з прем’єром РФ Медведєвим і керівництвом Газпрому.

ТЕЗА 2: «Закон про мову – «Атменить», квоти на українські пісні й українську музику на українському радіо – Атменить, бо все це заважає Кварталу продавати в Росію фільми

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Саме таким чином Петро Порошенко спародіював виражену думку співвласника “Кварталу 95” Бориса Шефіра, щодо закону про мову.

“Квоты и запреты — это плохо. Любые. Это противоречит Конституции Украины. Статью 10, где идет речь о государственном языке, всегда цитируют наполовину. Вторая часть статьи говорит о том, что региональные языки и русский (отдельно выделенный) государство поддерживает и развивает. Квоты — это не развитие, это подавление языка. Конечно, украинский язык нужно поддерживать и развивать. Но не методом квотирования, а, например, какими-то преференциями, например, в налогообложении”, – говорить він.

Петро Порошенко маніпулює і підміняє поняття, називаючи Шефіра «політичним партнером» президента. Адже, ніякої державної посади він не займає. У першу чергу, Борис Шефір – громадянин України. І сказане – є його особистою думкою. Про це зазначив секретар РНБО Олександр Данілюк під час виступу на брифінгу.

Той факт, що Порошенко пов’язує досить спірну позицію Шефіра з політичним оточенням і діяльністю Володимира Зеленського говорить про намір «забруднити» репутацію останнього. А також можна вважати маніпуляційним прийомом, пов’язаним з негативною асоціацією.

ТЕЗА 3: «Референдум про капітуляцію перед Росією»

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Такий ярлик голова “ЄС” повісив на заяву глави Адміністрації Президента Андрія Богдана, щодо винесення питання мирних домовленостей з Росією на всенародний референдум.

«Щоб не якийсь політик приймав рішення, яке розколює суспільство, а щоб сам народ, саме суспільство прийняло таке рішення, чи підходять ті чи інші домовленості», – зазначає Андрій Богдан.

Слід додати, що Володимир Зеленський зазначив про відсутність законодавчої ініціативи у подібної можливості. «Ми повинні чути кожну людину. Це не законодавчий референдум, а інформаційний: громадяни, що ви думаєте. Це нормальна розмова з людьми», – говорить діючий президент.

До того ж під час візиту президента Зеленського до Брюселю 4 червня він чітко заявив позицію про вирішення проблем війни на Донбасі з залученням Західних партнерів.

Автор: Отюський Артем

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja