Ярош тренував «білоруських радикалів» | Черговий ФЕЙК російської пропаганди – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

Ярош тренував «білоруських радикалів» | Черговий ФЕЙК російської пропаганди

Російські та сепаратистські ЗМІ, що працюють на Донбасі, днями випустили ряд матеріалів про нібито сенсаційну заяву українського екс-нардепа, керівника організації «Українська добровольча армія» Дмитра Яроша. В статтях під заголовками «Основатель «Правого сектора» признался в подготовке белорусских боевиков», «Ярош признался в подготовке белорусских боевиков» ЗМІ стверджують, що «українські праворадикали інструктували і тренували білоруських націоналістів».

ЗМІ посилаються на запис Яроша у Facebook. Так, такий пост дійсно є на сторінці екс-нардепа. Проте зміст блогу Яроша трактується маніпулятивно.

СПРОСТУВАННЯ

Для того, щоб пояснити, в чому полягає маніпуляція, наведемо цитату з першоджерела. Дмитро Ярош пише:

«З 2000-го року за дорученням Слави Стецько та Проводу ОУН працював у Білорусі по допомозі білоруським націоналістам у розбудові їхніх структур. Провів для білоруських побратимів десятки вишколів в Україні, об’їздив ледь не всю братську країну, брав безпосередню консультативну участь у багатьох білоруських антилукашенківських патріотичних акціях тощо».

Націоналістичні, праворадикальні рухи, організації або цілі партії будь-якої країни проводять ідеологічні конференції або навіть бойові тренування – це досить поширена практика не тільки для України, Білорусі або, наприклад, тієї ж Росії.

Слід зазначити, що Ярош не уточнює, коли саме він завершив проводити для «білоруських побратимів десятки вишколів». Тому важко говорити про конкретні часові відрізки. І тим більше прив’язувати їх до сьогодення.

Що стосується ситуації з протестами у Білорусі, то як показують події останніх днів величезна кількість громадян країни не вірить в легітимність Олександра Лукашенка на посаді президента після чергових виборів. Масові акції в Мінську не носять націоналістичній характер, а мають характер всенародної непокори, де на вулицю виходять представники різних верст населення, соціального статусу і професій. Головний меседж протестувальників – вільна Білорусь.

Але російська пропаганда «вустами» одіозної Скабєєвої в ефірі російської програми «60 минут» говорить про інше: «Он действительно готовил боевиков для украинской войны, и вероятно ваших (білоруських) тоже, просто надеемся их немного…».

Можна припустити, що серед мітингувальників в Білорусі є праворадикали, проте чи дає цей факт привід називати їх або інших протестуючих «бойовиками Яроша», як це зробив телеканал «Россия 24»? Ні. Тож варіант «візитки Яроша» під будинком Уряду у Мінську – не більше ніж чергові кремлівські байки!

Це відверта брехня і маніпуляція, головною метою якої є дискредитація України, демонізація не тільки учасників протестів, але й українських військових, серед яких сьогодні теж є люди праворадикальних поглядів. Але це не стає їм на заваді виконувати свій обов’язок і боронити країну.

 

Автор. Юлія Хованська

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja