З 1 вересня навчання в Україні буде повністю дистанційним | МАНІПУЛЯЦІЯ – Без Брехні
Фактчек

З 1 вересня навчання в Україні буде повністю дистанційним | МАНІПУЛЯЦІЯ

Епідемія коронавірусу внесла корективи в усі сфери суспільства, в тому числі в організацію життя школярів і студентів. Сьогодні батьків й учнів цікавить одне питання: чи повернуть нормальну систему освіти в країні – з Першим дзвоником, святковими лінійками, звичними уроками і перервами, випускними та іншими шкільними заходами. Судячи з  інформації, яку можна зустріти в соцмережах та деяких онлайн-ресурсах, ці атрибути навчання залишаться в минулому.

В Міністерстві освіти і науки 24 червня роз’яснили, що школи не будуть переведені на обов’язкову дистанційну форму навчання. Проте ця форма навчання з кожним днем карантину закріплюється у житті українців. Адже карантин може бути і восени, і взимку та все одно треба продовжувати навчання.  

Тож твердження, що «до 1 вересня можна не готуватися», а «процес навчання знову буде дистанційним» не зовсім вірні. Схожі дописи останнім часом заполонили інформаційний простір. Розберемося, в чому ж полягала маніпуляція.

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ПЕРЕВІРКА

У групах в соцмережах батьки обговорюють можливі варіанти навчання з нового навчального року, а тим часом в Інтернеті «гуляють» публікації з маніпулятивними «лякалками» та фейковими повідомленнями про те, що про звичний режим навчання можна забути: всі вчитимуться дистанційно.

Насправді ці «лякалки» далекі від правди, хоча й в Міністерстві освіти і науки України ще не знають точно, як відбуватиметься навчання, оскільки пандемія може внести свої корективи. Саме нерозуміння ситуації  через не контрольованість вірусу і спричиняє появу різноманітних фейків і маніпулятивних публікацій.

Так, ще у травні в програмі «Сніданок з 1+1» т.в.о. міністра освіти і науки України Любомира Мандзій розповіла, що з вересня у школах будуть більше використовувати технології дистанційного навчання. Проте у своєму коментарі Мандзій зауважила, що у школі будуть поєднуватися і класно-урочна система, і технології змішаного навчання. Усе залежить від того, чи буде знову введено карантин.

Те саме т.в.о. міністра освіти і науки України заявила і у своєму коментарі 23 червня, наголосивши, що МОН не переводить школи на обов’язкову дистанційну форму навчання.

«Рішення про те, чи безпечно буде учням повертатись за парти 1 вересня, прийматимуть Комісія ТЕБ і НС та Головний державний санітарний лікар на основі епідеміологічної ситуації й не раніше серпня, ближче до старту навчального року. Наразі МОН готується до нового навчального року. Зокрема, спільно з Головним санлікарем ми готуємо вимоги для роботи шкіл в умовах пандемії – щодо правил дезінфекції, підготовки приміщень, перебування учнів у школі тощо», – сказала Любомира Мандзій.

Хвилю дезінформації щодо переведення шкіл на дистанційне навчання викликало й те, що МОН опублікувало для громадського обговорення проект «Положення про дистанційну форму здобуття загальної середньої освіти».

Проте,  по-перше, це лише проект положення, тобто його можуть доопрацювати, удосконалити або ж взагалі відмовитися від нього. По-друге, МОН приймає пропозиції та зауваження до проекту ще до 21 липня. Кожен може висловитися з приводу того, чи є потреба у такому положенні. Ну і по-третє, у документі не передбачається переведення усіх шкіл на дистанційне навчання. У ньому йдеться про те, що перехід на онлайн-навчання відбуватиметься тільки за рішенням засновника або педагогічної ради закладу освіти. Окрім того,  проектом передбачено створення окремих класів (груп) для осіб, які бажають навчатися дистанційно з певних причин.

Тому наразі не йдеться про те, що з 1 вересня навчання у школах відбуватиметься дистанційно. Усе залежатиме від динаміки захворюваності та епідситуації в країні.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja