Захисні маски провокують гіпоксію, підвищення тиску і кортизолу | МАНІПУЛЯЦІЯ – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфиФактчек

Захисні маски провокують гіпоксію, підвищення тиску і кортизолу | МАНІПУЛЯЦІЯ

На тлі змін рекомендацій ВООЗ, щодо носіння захисних масок, з’являються нові міфи про ці засоби захисту. Останній з нещодавно в чергове поширився у соцмережі Facebook. У публікації стверджується, що захисні маски неефективні проти вірусів, приводять до гіпоксії, гіперкапнії, підвищують рівень кортизолу і кров’яного тиску та навіть знижують імунітет. Вкотре, доводимо де криється маніпуляція.

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ПЕРЕВІРКА

Раніше Всесвітня організація охорони здоров’я  переконувала, що немає достатньо доказів, щоби твердити, що здорові люди повинні носити маски. Організація завжди радила використовувати медичні маски хворим людям та тим, хто їх доглядає. Проте 6 червня Марія Ван Керхове, експертка з технічного керівництва ВООЗ щодо Covid-19, повідомила нові рекомендації зумовлені останніми дослідженнями. Зокрема, у заяві організації йдеться про те, що маски слід носити в громадських місцях, щоби допомогти зупинити поширення коронавірусу.

У ВООЗ наголошують, що захисні маски повністю не захищають від Covid-19, але знижують ризик зараження вірусом через чхання або кашель та захищають від передавання інфекції через брудні руки до рота.

Тривале носіння медичної маски може викликати дискомфорт. Проте, вони не призводять до інтоксикації вуглекислим газом або кисневої недостатності, стверджують у ВООЗ. Необхідно стежити за тим, щоб маска підходила за розміром і досить щільно прилягала до обличчя, дозволяючи нормально дихати. Одноразові маски не слід використовувати повторно і необхідно міняти, як тільки вони відволожуються.

Так само немає жодних доказів, що захисні маски підвищують рівень кортизолу чи кров’яного тиску. Виробництво «гормону стресу» – кортизолу в організмі стимулює симпатична нервова система. Він може бути викликаний напруженою ситуацією чи неприємним фактором, наприклад, через зростання кількості хворих на коронавірус чи необхідності носити захисну маску, але аж ніяк самим засобом захисту.

Щодо теорії, що через носіння захисних масок підвищується кров’яний тиск – то це теж не більше ніж маніпуляція і міф. Причинами підвищення тиску є шкідливі звички, надмірна вага та інші захворювання, а також той самий стрес, але не захисна маска.

Немає й досліджень, які б підтверджували інформацію, що захисна маска подавляє імунну систему. Проте неправильне використання медичних масок знижує їхню ефективність.

Відзначимо, що впродовж не одного десятиліття медики та вчені регулярно носять маски протягом тривалого періоду часу без явних побічних ефектів. З огляду на те, як часто люди носили засоби захисту ще до COVID-19, то, зрозуміло б, що про якісь серйозні побічні ефекти стало б відомо давно.

На завершення додамо, що на сьогодні не існує жодної профілактики проти вірусу, окрім ретельного і частого миття рук, гігієни кашлю і чхання, практики не торкатися носа, рота і очей брудними руками та уникнення скупчень людей. Так само як і не існує спеціального лікування COVID-19.

Проте подібні маніпулятивні дописи у Інтернеті призводять до нехтування рекомендаціями Міністерства охорони здоров’я: дотримання соціальної дистанції, користування антисептиками, користування масками. В результаті в Україні рекордно  зростає кількість хворих на коронавірус.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja