“Заляканий” Медведчук Петра Порошенка – Без Брехні
Фактчек

“Заляканий” Медведчук Петра Порошенка

Чи багато правди в словах екс-президента про те, що: "Медведчук при мені голову не міг підняти!"

В інтерв’ю Українській правді Порошенко розповідав, між іншим, і про Медведчука. На зауваження пані Севгіль Мусаєвої, що наразі Медведчук має представництво в 13% в парламенті та велику кількість бізнес-інтересів, експрезидент відповів: “Браво, тільки при Порошенку він цього не мав. При Порошенку він навіть не балотувався!.. Медведчук при мені голову не міг підняти!”

Чи справді “не міг підняти голови” Медведчук?

Мета нашого дослідження – не розбиратися у зростанні фінансових статків Медведчука, про це написано багато розслідувань і деякі з них судом визнані невірогідними.

Предметом перевірки буде саме аналіз політичної та медійної “ізоляції” чи навпаки зростання “кількості” Медведчука, починаючи з 7 червня 2014 року — дати інавгурації Петра Порошенка.

 

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ 

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ: 

Медведчук-перемовник

Восени 2014 року Медведчук справді не пішов на вибори до Верховної Ради, логічно зваживши, що амплуа кума Путіна не додасть йому голосів. Від “Опоблоку” теж не склалося висунутися через неузгодженості позицій.

Але політичний вплив Медведчука навпаки почав зростати з початком війни. Він включився в гру як перемовник, що має прямий зв’язок з Путіним і відстоює позиції миру і дружби з Росією.

Спершу Медведчук  відкрито виступає перемовником від імені ДНР, саме так його представили 23 червня 2014 року місії ОБСЄ. Цю інформацію намагалися швидко змінити.

Так 18 липня 2014 року в інтерв`ю BBC Медведчук запевнив, що він сам по собі, не від імені терористів, але не входить і в українську переговорну групу, а попросив його допомогти Турчинов.

26 червня 2014 року прес-служба Верховної Ради поспішила заперечити, що Турчинов не вів переговорів з терористами, тому жодні посередники йому потрібні не були.

22 грудня 2014 року ватажок терористів Захарченко підтвердив, що від імені України обміном полонених займається Медведчук.

Лише 23 грудня СБУ офіційно включила Медведчука в групу по обміну. В Адміністрації Президента пояснили, що Медведчук призначений СБУ спецпредставником з питань гуманітарного характеру з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях”.

27 січня 2015 року терористи зажадали, щоб замість Кучми офіційним представником у Мінську був саме Медведчук. СБУ виправдалася аж 2 лютого 2015 року, що Медведчук не є членом Тристоронньої групи, працює на громадських засадах, до держтаємниці не допущений.

Спробував “приховати” Медведчука і Петро Порошенко. Так 5 травня 2015 року серед озвучених Адміністрацією Президента учасників Тристоронньої групи Медведчука не було. Але вже ввечері того ж дня прес-секретар Леоніда Кучми Дарка Олефір оголосила Медведчука, як учасника гуманітарної групи разом з Іриною Геращенко.

Під час спроб обмінів наших військовополонених Медведчук постійно виринав, як єдиний прямий зв’язок з Путіним. Так 28 березня 2018 Порошенко заявив, що Медведчук найбільш ефективний у звільненні заручників, про призначення його Наливайченком йому було відомо з самого початку. 4 грудня 2018 року Марчук заявив, що Медведчук більше не бере участі у групі, представляє СБУ інша людина.

Тобто з цього часу його цінність як переговоринка закінчується і слід говорити лише про Медведчука як політика.

10 квітня 2019 року Порошенко нарешті доручив СБУ розібратися з роллю Медведчука в Мінській групі й визначити його доцільність перебування там. 02 травня 2019 СБУ підтвердила, що з Медведчуком уже не співпрацює, а в групу його ввів ще Наливайченко.

Серед перших кроків на посту президента ще кандидат Зеленський 10 квітня 2019 року анонсував виключення Медведчука з переговорної групи. 23 травня Андрій Богдан вкотре заявив, що Медведчук їм у групі не потрібен. На це 24 травня 2019 року Медведчук оголосив про вихід з групи, тому що з Зеленським не бачить перспективи.

Та вже 28 травня Медведчук “передумав”, заявивши, що обійдеться і без Мінської групи, а продовжить переговори самостійно вже як парламентар від нової Ради (до виборів ще було 2 місяці). Тобто стало зрозуміло, що участь у переговорах є піаром перед виборами, адже окрім як “зв’язківець з Путіним” іншого політичного авторитету він не має.

27 червня Медведчук, самовільно, уже не як офіційний перемовник, а як голова партії “Опозиційна платформа — За життя” анонсував зустріч з ватажками “ДНРЛНР” і того ж дня домовився про звільнення 4 українських заручників. Без жодних офіційних на те повноважень.

Офіційно оголосили, що Медведчука виключили з тристоронньої групи лише 29 липня 2019.
Тобто позбутися Медведчука чомусь було вкрай нелегко всім державним структурам разом взятим незалежно від прізвищ. Чомусь Порошенко, не зміг йому “відмовити” і  змушений був “сором’язливо” ховати Медведчука  в гуманітарній групі, віддуваючись за Наливайченка,  який  призначив Медведчука “цілком самостійно”, от просто поставивши Президента перед фактом.  .

Навіть Зеленському, який не пов’язаний жодними підкилимними іграми, ба більше – навіть не знайомий з Медведчуком, знадобилося аж два місяці після інавгурації, щоб офіційно і остаточно виключити його з мінського процесу.  СБУ вже на чолі з Бакановим, навіть після відвертих закликів Медведчука до зміни державного ладу, не спромоглася припинти не лише мінську, а і будь яку іншу дільність цього, як виглядає, просто непотопляємого всемогутнього “неполітика”.

 

Медведчук-політик

Повернення до публічної політики Медведчук почав з партії Рабіновича.

15 серпня 2018 року вступає в партію “За життя” Рабіновича. 4 листопада 2018 року Віктора Медведчука обрано головою політради партії “За життя”. Новину про цю подію з партійного сайту чомусь видалили.

До цієї політсили переходять колишні регіонали, потім опоблоківці з групи Льовочкіна: Бойко, Шуфрич, Козак, власне сам Льовочкін та ще деякі менш значущі особистості. Бойко іде від цієї політсили кандидатом в Президенти, відбираючи голоси у багаторічного партнера по Опоблоку Вілкула.

Нібито для переговорів щодо звільнення полонених, щодо постачання газу, а насправді для просування своєї політсили Медведчук активно використовує польоти до Москви.

З 25 жовтня 2015 року літак Медведчука отримав 21 дозвіл на політ до Москви. Спершу безперешкодні перельоти до Москви Голова СБУ Грицак 18 листопада 2016 року виправдовував, нібито як необхідні та дозволені як для учасника переговорної групи. Натомість в Державіаслужбі 22 листопада 2016 року заявили, що дозволи видають тому, що літак зареєстрований в Нідерландах, а заборона на польоти стосується лише російських літаків. (Показово, що запит подавав тоді ще не куплений другом Медведчука канал 112.ua).Тобто версія про дозвіл для перемовника не відповідає дійсності.

На підтвердження цього свідчить розслідування “Схем”, яке встановило, що Медведчук перевозив під час своїх польотів сторонніх людей, які жодного відношення до переговорного процесу щодо заручників не мали. Так 7 разів з Медведчуком до Москви літав Тарас Козак — депутат Верховної Ради, теперішній власник каналів 112.ua, Newsone, ZIK.

Справа про держзраду не завада польотам і поїздкам до Росії та ОРДЛО

29 січня 2019 року на партійному з’їзді Медведчук акцентував, що – автономний статус Донбасу треба закріпити в Конституції. 5 лютого за такі висловлювання відносно Медведчука порушили справу про держзраду.

Але вже 22 березня 2019 року Медведчук як голова партії з Бойком кандидатом в президенти злітали в Москву на зустріч з прем’єром Росії Д.Мєдвєдєвим, де “провели переговори” щодо постачання газу. Від імені кого проводилися ці переговори — невідомо. Знижка, яку нібито виторгували у Росії все одно не робить ціну газу дешевшою ніж європейський. Зараз ми купуємо по 178, а російський пропонують по 250 (нагадаємо, ще 4 грудня 2018 Марчук заявив, що Медведчука в переговорах замінено на іншу особу).

27 березня 2019 року ДПС заявила, що діяла в межах повноважень: перевірили документи й пропустили Бойка та Медведчука, адже дозволи на польоти видає інше відомство. На працівників  Держприкордонної служби за цим фактом порушили справу.

Та польоти продовжилися.

7 червня 2019 року відбувся черговий політ до Москви Медведчука та Бойка. Цього разу вищезгадані громадяни без повноважень провели переговори з головою Газпрому Міллером щодо постачання газу в Україну.

10 липня відбулася друга зустріч Медведчука з Медведєвим у Москві. Бойко за результатами зустрічі заявив, що в кінці серпня “ми поставили крапку в газовому питанні й в серпні газову угоду буде укладено”. Хто такі “ми” і між ким буде укладено угоду, так само не зрозуміло. Ні Нафтогаз ні Уряд цих “переговорників” на жодні перемовини з Москвою не уповноважував.

 

Як часто згадували Медведчука у новинах?

Ми перевірили згадуваність Медведчука  у топ-10 новинних медіа за два роки за версією Інтернет асоціації України.

ТОП-10 новинних ресурсів за 2019 рік (за звітами ІАУ)

 

Видання

2018 рік

кількість згадувань “Медведчук”

2019 рік

кількість згадувань “Медведчук”

Обозреватель

78

229

24tv.ua

254

308

segodnya.ua

7

8

tsn.ua

48

84

unian.ua

 

142

pravda.com.ua

145

153

znaj.ua

26 з 30.08.18

194

rbc.ua

60

332

strana.ua

37 tag (249 all)

92 tag (688 all)

112.ua

59 tag

385 tag

gordonua.com

154

138

politeka.net

239

425

newsone.ua

22

303

nv.ua

60

172

ГолосUA

370

365

 

Як бачимо Медведчук зовсім не перебував в медійній ізоляції. Деякі видання стабільно згадували його як переговорника і як політика. Але бурхливий сплеск згадуваності прийшовся у багатьох видань саме на передвиборчу діяльність Медведчука. Окремо варто зупинитися на “дружніх” до Медведчука каналах 112ua, NewsOne. Як видно з даних таблиці, до купівлі цих каналів Тарасом Козаком, (той самий Козак, що частенько літав з Медведчуком до Москви) вони Медведчука згадували набагато рідше. Хоч і з неприхованою симпатією.  Але у 2019 році, з моменту купівлі “добрим знайомим” Медведчука, щільність піару зросла від мінімум двох-трьох до дванадцяти повідомлень на день! 100% новин про Медведчука на цих сайтах — лише позитивні, тобто неприхований  піар з тиражуванням його сепаратистської риторики і викриванням “неспроможної київської влади”.

Було

Кількість згадувань до купівлі каналу Козаком, скріншот з сайту 112.ua

Стало

Кількість згадувань у 2019 році, скріншот 112.ua

Окремо стоїть сайт ГолосUA, який активно “згадував” Медведчука ще з 2012 року. В таблиці вказані дані лише за 2018-2019 рік, але кількість компліментарних матеріалів про “Український вибір” та Медведчука-миротворця у попередні роки була не меншою, а навіть більшою.

Отже, виглядає що Медведчук ці всі роки безперешкодно робив все, що вважав за потрібне за для власних інтересів. До того ж, початок його активної політичної діяльності розпочався за президентської каденції Петра Порошенко.

Така його активна і головне успішна діяльність не схожа на те, що: ..При Порошенку він навіть не балотувався!…Медведчук при мені голову не міг підняти!”

 

Автор: Олекса Шарабура

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja