Займатися дихальною гімнастикою і прикладати лопух | “Нові” ФЕЙКОВІ ліки від Covid-19  – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфиФактчек

Займатися дихальною гімнастикою і прикладати лопух | “Нові” ФЕЙКОВІ ліки від Covid-19 

Попри те, що ми вже неодноразово розвінчували фейки про чудодійні ліки, які вбивають коронавірус, проте вони знову повертаються. Так, нещодавно у Фейсбуці розмістили пост із новим рецептом, який поширили понад 100 тисяч разів (!). Чи справді він лікує, з’ясовували фактчекери.

ПЕРЕВІРКА:

Перш за все, звертаємо увагу, що пост явно є знімком екрана, адже завантажений у формі картинки, а сам рецепт «виданий» на російській мові. А ми вже неодноразово наголошували, що фейкові повідомлення в український інформаційний простір «залітають» саме із російського сегменту Фейсбук.

По-друге, у переліку чудодійних засобів зібрано все, що можна: від народного подорожника і переліку медикаментів – до просто абсурдного «дихательная гимнастика» і «лежать и спать больше на животе». Ну, погодьтеся, що такі рекомендації важко назвати медичними.

Щодо позиції Всесвітньої організації охорони здоров’я – організації, що опікується пандемією коронавірсу у світовому масштабі, то у її рекомендаціях, які постійно оновлюються, немає жодної яка б стосувалася позитивного впливу подорожника, дихальної гімнастики чи лежання-сну на животі у якості лікування COVID-19.

Більше того, ВООЗ наголошує на тому, що наразі немає жодних специфічних ліків чи методів для лікування і профілактики коронавірусу. Сьогодні лікування проводиться симптоматично, в залежності від симптомів у хворого,  а вони у різних людей проявляються по-різному.

І, кажуть у ВООЗ, найкраща профілактика від коронавірусу досі та сама — часто і ретельно мийте руки з милом, важливо не торкатися ними очей, рота та носа, і дотримуватися соціальної дистанції.

 

Авторка: Світлана Величко

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja