Злам українських ЗМІ для просування ворожого наративу про Авдіївку – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчекФактчек-регіонХерсонщина

Злам українських ЗМІ для просування ворожого наративу про Авдіївку

Ми зосередимося не на самого зламу, про який вже написали ЗМІ та центри протидії дезінформації. Суть вкиду теж у всіх на слуху: нібито в останній день відходу з Авдіївки ми втратили “понад 1500 бійців елітного підрозділу”. Так сказав Шойгу. Але є одне але: Шойгу перебрехав повідомлення від 3 ОШБ. Прослідкуємо хронологію, щоб зрозуміти мету вкиду.

 

17 січня о 20:48 в тг-каналі 3 ОШБ з’являється Бойовий звіт 3 штурмової.
З моменту передислокації Третьої окремої штурмової бригади в Авдіївку наші підрозділи завдали суттєвих втрат ключовому ударному угрупуванню російської армії. Попри значну перевагу в артилерії, ударних дронах та регулярному застосуванні до сотні КАБів на день, противник втратив:

– понад 1500 загиблими;

– понад 3500 пораненими;

– та понад 20 одиниць бронетехніки.” https://bit.ly/3I6Futc

Публікація в Тг-каналі 3-штурмової про знищення 1500 окупантів під час оборони Авдіївки /скріншот з ТГ-каналу

Саме від наших бійців вперше прозвучала ця цифра «1500». 

А потім вже о 21:42 Міноборони Росії зі слів Шойгу розповідає про ті самі «понад 1500 загиблих» і так само за «останні дні в Авдіївці». Але у версії Шойгу загиблі уже військовослужбовці ЗСУ, а не окупанти.  

Чому не 1400 і не 1600? Бо потрібно перебити інформацію від Третьої штурмової, яку активно поширили, в тому числі,  і російські «воєнкори», котрі не поділяють радості від «взяття Авдіївки» ціною таких масових втрат військ РФ.

Саме тому був обраний спосіб не заперечення повідомлення про 1500 загиблих,  а перекручення на власну користь. Прикметно, що ця цифра раніше у російських зведеннях не звучала ні разу. Вже після того, як Шойгу вже презентував цю брехню  в доповіді Путіну, була дана команда будь-що підтвердити «українські втрати» в українських ЗМІ. 

Почалися спроби зламу ЗМІ. Скільки саме медіа зазнали атаки – невідомо. Зрозуміло, що пробували зламати хоч у когось хоч якийсь канал поширення. Саме тому в Української правди зламали Х, у якого мало підписників та ще менше переглядів. Там повідомлення набирають від сили тисячу переглядів на відміну від сайту чи навіть тг-каналу видання. Тому власне фейкове повідомлення в Х не набуло такого поширення, як скріншоти з нього, які миттєво зʼявилися в російських тг-каналах. На скріншотах можна бачити цифри 1,3,9 і рекордні “аж” 13 тисяч переглядів.

В Liga.net фейк на X також значного поширення не мав (кілька тисяч переглядів), на сайті “новину” вдалося видалити достатньо швидко.

Ця “спецоперація” не мала успіху навіть серед пропагандистів: скріншоти не спішили поширювати “офіційні змі” ріа чи рашатудей, а буквально за годину після поширення фейку навіть такі відверті фейкарі як реадовка та украина.ру написали, що це фейк і робота хакерів. На тому фейк і закінчився.


Вже заступник командира 3 штурмової Жорін розкрив деталі, що бійці хоч і були в повному оточенні під Авдіївкою, але їм вдалося вийти. Тобто про 1500 загиблих елітного підрозділу (а саме на них натякали фейкарі) не йдеться.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Вгору!

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja