ЗМІ Росії маніпулювали версіями вибуху на Кримському мосту та спровокували паніку  – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

ЗМІ Росії маніпулювали версіями вибуху на Кримському мосту та спровокували паніку 

Гадання на відосіках з кримського мосту не наша спеціалізація – ми перевіряємо факти, тому наш матеріал буде про брехні та панічні маніпуляції російської влади щодо вибуху чи вибухів. 

 

Отже, першою версією «штатної ситуації» було займання однієї цистерни в хвості потяга на мості. РЖД намагалася це видати за звичайне займання, яке в них ледь не планово стається. Як всі бачили на відео та фото – горіла не одна і зовсім не остання цистерна. Пізніше РЖД мусило визнати, що згоріло сім цистерн. На жаль частину поїзда разом з локомотивом вдалося відчепити та вивезти до Керчі. 

Цієї версії про «лише цистерну» всі пропагандисти дотримувалися ледь не до 10 ранку. Аж поки не з’явилося одразу багато відео з руйнуваннями автомобільного мосту, які не можна було оперативно видалити.   Тоді вже голова «парламенту Криму» Константинов заявив, що таки «українські вандали» підірвали вантажівку і злегка пошкодили автомобільний міст. 

Найцікавіше, що одразу в мережу злили відео з двох камер спостереження мосту з моментом вибуху. Тобто на спостережний пункт найзахищенішого стратегічного об’єкта Криму спокійно зайшли охочі і назнімали на телефон монітор з камери спостереження. https://t.me/rusbrief/60451https://t.me/readovkanews/43533

А де ж секретність, Фсб, гру, пту?  До найсучаснішої системи контролю вантажів на мосту, з новітнім сканером вибухівки, хімречовин та наркотиків ми ще повернемося пізніше.

В Криму одразу починається паніка: на АЗС вишиковуються черги. Центральні пропагандистські канали тасс, ріа та рт навіть встигають про це написати. 

Паніку намагаються приборкати місцеві чиновники: «мінпром рєспублікі» та губернатор Сєвастополя рапортують про запаси продовольства на 55 днів, палива на 15. 

Але одразу ж РІА публікує і новину про те що губернатор Сєвастополя обмежує продаж бакалії до 3 кг в одні руки. Також повідомляють про заборону продавати паливо в каністри. Звісно ж це провокує ще більшу паніку на півострові. 

Тому зрештою з Кремля спускають методичку для всіх ЗМІ, як і що писати про «інцидент» на мосту. Російське видання Медуза цитує цю методичку і пункти з неї точно збігаються з новинами, які синхронно починають з’являтися десь з 12:20.

Наказано повідомляти таке:

🔸Пошкодження мосту незначні (три прольоти у морі це дрібниця, еге ж). Одразу в і ЗМІ почали писати саме так, хоча до цього публікувати фото та відео з цими «незначними» порушеннями і коментарі і пояснювали, що це катастрофа.

🔸Уже почалася підготовка і навіть розпочато роботи з ліквідації та ремонту. Так «негайно і швидко» почали роботи з ліквідації «незначних» пошкоджень, що одразу оголосили, що міст закритий  до 31 жовтня. До обіду лише мляво загасили цистерни однією пожежною машиною. 

🔸Вже запущено паромну переправу. Всі ЗМІ відрапортували словами чиновників з Криму, що перші пороми вже і вирушили. Але потім лише деякі коротенько написали, що 8 жовтня ніхто нікуди не пливе – погода не дозволяє. 

🔸 Жодної паніки з продовольством нема. Всі ЗМІ, які кількома хвилинами раніше, з посиланням на «губернатора» Сєвастополя, писали про обмеження на 3 кг крупи в одні руки, повідомляють, що ця інформація не відповідає дійсності, жодних обмежень нема, продовольства та палива вдосталь. 

На черги на АЗС ці повідомлення не вплинули. А заперечення попередньої офіційної інформації навпаки лише підігріли паніку в кримських групах. Чекаємо на відео бійок в чергах за «курой з грєчєй».

 

І повернімося до новітньої системи контролю на Керченському мосту. Росіяни одразу ж почали шукати винних, так як вони вміють. Наприклад в Краснодарському краї всі фури, що вже проїхали міст зупинили для огляду. Тепер там знайдуть ще кілька десятків диверсантів і багато тонн вибухівки, в автівках Рошен, звісно ж.

 

Найбільш наївні росіяни почали пригадувати, що на в’їзді на міст мав бути  встановлений інспекційно-оглядовий радіотехнічний комплекс СТ-6035, який суперсканером просвічує фури і автоматично визначає вибухівку, наркотики та хімічні речовини. На мультику презентації системи все виглядало як нанотехнологія.

Та в телеграмі швидко з’явилося відео, знову ж злите з камери спостереження з мосту, де видно справжній контроль вибухівки: поліцейський одним оком заглядає у причеп фури. І це ймовірно та сама фура. Коментарі з кримських мереж підтверджують, що фури йшли повз той сканер, на нього вибірково заганяли частіше газельки.

Звісно ж уже завтра «винного» поліцейського, який на нюх не визначив вибухівку, буде виявлено і покарано. 

Наразі вже поширюють фото ймовірного водія тієї фури, що вибухає на відео з мосту. Знову ж таки злите в соцмережі з систем спостереження мосту. Тобто все в росіян було і воно якось працювало, але на російське «авось». 

 

Путін звісно ж нароздавав вказівок розслідувати, виявити, організувати. Але про «симетричну відповідь» та «ядерний попіл» поки мовчить. На відміну від штатних пропагандистів, які вже криком кричать – вимагають негайно бомбити Львів та Київ, Одесу, Харків та Житомир.

 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja