Звільнена з полону «ДНР» українка Євгенія Йепес подякувала Медведчуку | ФЕЙК – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

Звільнена з полону «ДНР» українка Євгенія Йепес подякувала Медведчуку | ФЕЙК

Днями у ЗМІ з’явилася інформація нібито про те, що мешканка Іспанії, українка Євгенія Йепес подякувала одному з лідерів партії «Опозиційна платформа за життя» Віктору Медведчуку за те, що він допоміг їй звільнитися з полону незаконних озброєних формувань в Донецьку. Про це повідомили телеканали «112 Україна», NewsOne і ZIK. Проте, ця інформація виявилася неправдою. Спочатку ї спростувала сама Йепес. Про це повідомили «Новини Донбасу».

ВЕРДИКТ:  ФЕЙК

ПЕРЕВІРКА:

Ці ЗМІ пов’язують з Медведчуком, але формально вони належать його однопартійцю Тарасу Козаку. Всі ці канали посилалися на нібито слова Йепес в іспанській газеті El Pais. Пізніше в прес-службі Медвдечука підтвердили, що від імені політика не робилося ніяких заяв.   

Йепес підкреслює, що медіа з «пулу Медведчука» некоректно переклали матеріал.  

«Можна прочитати статтю. Навіть якщо людина не знає іспанську мову, вона може її перекласти. Я не дякувала і не збираюся дякувати Віктору Медведчуку. Вийшло б, що я дякую [президенту Росії Володимиру] Путіну, подякувавши Медведчуку. В El Pais, звичайно, не було від мене ніякої подяки», – сказала Йепес.

Колишня донеччанка Йепес була затримана бойовиками «МГБ ДНР» 3 червня в Донецьку після того як зняла прапор Росії і, як пізніше з’ясувалося, прапор «ДНР», з балкона своєї квартири в центрі міста.

Ці прапори без її дозволу туди повісили працівники комунальних підприємств до дня Росії. Жінка перебувала в ув’язненні до 20 червня. Після цього «ДНР» її «депортувала» на підконтрольну Україні територію.

Євгенія вважає, що її звільнення стало можливим завдяки міжнародному резонансу, який ініціював її чоловік. Зокрема, про затримання Йепес згадувалося під час засідання Тристоронньої контактної групи.

Встатті El Pais зазначалося, що про зникнення українки з видом на проживання в Іспанії було повідомлено в МЗС Іспанії та його посольства в Києві і Москві, ОБСЄ, різним органам ООН, Червоному Хресту, «російським “наставникам” сепаратистів в Східній Україні», а також політику Віктору Медведчуку, «лідеру парламентської опозиції, якого вважають людиною Путіна в Україні».

Також в статті зазначається, що, коли вийшов матеріал, «Євгенія не знала про конкретні кроки, які робляться для її звільнення, але висловила свою вдячність всім тим, хто втрутився від її імені в гуманітарних цілях».

В інтерв’ю іншим ЗМІ Йепес пізніше сказала, що ані Медведчук, ані представники його партії, ані пов’язані з ним телеканали не зв’язувалися з нею після вивільнення. Вона також впевнена, що з цим політиком не контактував її чоловік.

У Медведчука заявили, що ані політик, ані його прес-служба не робили заяв з приводу вивільнення жінки. Проте підкреслюється, що до нього через прес-службу звернулася іспанська журналістка Пілар Бонет з проханням допомогти у звільненні Йепес. Медведчуку було передано звернення чоловіка Євгенії, адресоване «генеральному прокурору ДНР», і з цим зверненням «була проведена відповідна робота».

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja