Google зробить внесок у розмірі 25 мільйонів євро в новий «антифейковий» фонд ЄС – Без Брехні
Фактчек NEWS

Google зробить внесок у розмірі 25 мільйонів євро в новий «антифейковий» фонд ЄС

Керівництво платформи Google прийняло рішення про виділення 25 мільйонів євро нещодавно створеному Європейському фонду медіа та інформації для боротьби з фейковий новинами.

Про це компанія заявила днями на тлі критики про недостатність заходів, що вживаються технологічними гігантами для протидії дезінформації. Про це повідомляє Reuters.

«В умовах невизначеності і торішніх проблем для людей стало як ніколи важливо отримати доступ до точної інформації і знайти можливість відокремити факти від вигадки», – висловив думку в своєму блозі Метт Бріттін, глава підрозділу Google по бізнесу і операціях в країнах Європи, Близького Сходу і Африки.

Європейський фонд медіа та інформації був створений минулого тижня Фондом Галустов Гюльбенкяна і Європейським університетським інститутом. Його діяльність спрямована на залучення аналітиків, фактчекеров, некомерційних та інших організацій, орієнтованих на боротьбу в громадських інтересах з фальшивими новинами.

Нагадаємо, що соцмережі регулярно отримують критики, в тому числі від влади різних країн, що стосується ефективності боротьби з поширенням фейків. Наприклад, недавно стало відомо про виклик глав Facebook, Google і Twitter в Комітет з енергетики та торгівлі нижньої палати Конгресу США на слухання по поширенню дезінформації в Мережі.

У лютому Google погодився виплатити штраф у розмірі 1,1 мільйона євро після розслідування правоохоронних структур Франції про те, що інформація, яку видавав пошукових про рейтинги місцевих готелів вводили користувачів в оману.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja