Пентагон розробляє програмне забезпечення, яке виявлятиме інформаційні атаки, фейкові повідомлення – Без Брехні
Фактчек NEWS

Пентагон розробляє програмне забезпечення, яке виявлятиме інформаційні атаки, фейкові повідомлення

Підроблені новини і повідомлення в соціальних мережах представляють таку загрозу для безпеки США, що міністерство оборони цієї країни починає розробку проекту по відображенню «великомасштабних дезінформаційних атак». Про це повідомляє агентство Bloomberg.

Повідомляється, що військове агентство перспективних дослідницьких проектів потребує спеціального програмного забезпечення, яке може виявити фейки серед більш ніж півмільйона текстів, фотографій, відео та звуків. У разі успіху система після чотирьох років випробувань може отримати поширення для виявлення зловмисників і запобігання поляризації суспільства за допомогою вірусних фальшивих новин.

Процес тестування алгоритму нового робота буде включати в себе оцінку 250 тисяч новинних статей і 250 тисяч постів у соціальних мережах, серед яких будуть 5 тисяч фальшивих матеріалів.

Військове дослідницьке агентство сподівається, що розроблені алгоритми допоможуть виявити фейкові новини зловмисників, перш ніж підробки стануть вірусними. Програма буде випробовуватися в три етапи протягом 48 місяців.

У червні стали відомі несподівані результати соціологічного опитування американців дослідницьким центром Pew Research Center. З’ясувалося, що половина жителів США вважають проблему фейків більш небезпечного для країни, ніж тероризм, расизм і зміна клімату.

 

У мережі виявили базу даних з 419 мільйонами номерів користувачів Facebook, серед яких найбільше записів про американців

Також в базі містилися ID профілів в соцмережі, дати народження, рідне місто, країна і стать. Про це повідомляє TechCrunch.

На незахищеному сервері зберігалися дані про користувачів з усього світу, включаючи 133 мільйони записів про американців, 18 мільйонів про британців і понад 50 мільйонів про в’єтнамців. Сервер не був захищений паролем, тому дані міг отримати будь-який охочий. Журналісти звернулися до хостинг-провайдеру, щоб закрити доступ до бази.

Представник Facebook Джей Нанкерроу заявив, що виявлена ​​база містить застарілі дані. За його словами, інформацію зібрали до того, як соцмережа закрила доступ до збору номерів.

«Це стара база даних і, ймовірно, цей витік трапився до внесення торішніх змін, коли ми виключили можливість додавати друзів за номерами телефонів. Зараз дані вже вилучені і ми не знайшли доказів того, що хтось із них був зламаний», – пояснив Джей Нанкерроу.   

Як відзначили в TechCrunch, неясно, хто, навіщо і яким чином зібрав дані.  Facebook заборонила збирати дані про телефонні номери через API у 2011 році, а також обмежила збір даних від профілів друзів після скандалів в 2018 році. При цьому останні дані завантажили в базу у липні 2019 року.

Номери телефонів з прив’язкою до профілів на Facebook можуть виявитися корисними для зловмисників. Користувачі можуть стати жертвами спам-дзвінків, а також атак з перехопленням SIM-карт – хакери можуть отримати контроль над номером і зламати паролі в багатьох сервісах і соцмережах.

Це не перший витік даних користувачів Facebook. У березні 2018 року компанія потрапила в скандал, пов’язаний з виборами в США. Аналітична фірма Cambridge Analytica отримала доступ до портретів 80 мільйонів користувачів соцмережі, які використовувала для просування Дональда Трампа. Через три дні Марк Цукерберг визнав помилку соцмережі і приніс публічні вибачення.

Навесні цього року записи про 540 мільйонів користувачів Facebook виявили експерти на хмарних серверах Amazon. Дослідники знайшли імена акаунтів, ID і інформацію про активність користувачів

 

Для запобігання витоку інформації Twitter відключив можливість публікувати твіти через SMS-повідомлення

Про це повідомляє технічна служба соцмережі.

«Ми тимчасово відключаємо можливість публікувати твіти за допомогою SMS для захисту облікових записів користувачів. Робимо цей крок через вразливості, які мають бути усунені операторами мобільного зв’язку, і нашої залежності від наявності пов’язаного номера телефону для двофакторної аутентифікації (ми працюємо над поліпшенням цього). Ми скоро підключимо функцію на ринках, надійний зв’язок в яких залежить від SMS. Поки ми розробляємо довгострокову стратегію для цієї функції», – написала техслужба в трьох твітах напередодні.

За даними Verge, можливість публікації твітів за допомогою SMS була важлива в перші роки становлення Twitter, однак така функція існує й зараз.

31 серпня Twitter-аккаунт гендиректора компанії Джека Дорсі зламали і розмістили від його імені образливі записи та ретвіти зі схваленням нацизму, повідомляв Tjournal. Наступного дня в соцмережі розповіли, що акаунт зламали за допомогою підміни SIM-карти. Після цього зловмисники публікували від його імені твіти за допомогою відправки SMS-повідомлень.

 

За матеріалами партнерського ресурсу Factcheck.kz

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja