Перевірки для отримувачів субсидії – як маніпулює Страна.ua, “розтлумачуючи” проект закону, який тільки обговорюється – Без Брехні
Фактчек NEWS

Перевірки для отримувачів субсидії – як маніпулює Страна.ua, “розтлумачуючи” проект закону, який тільки обговорюється

Нещодавно на сайті Міністерства соціальної політики висунули на громадське обговорення проєкт про перевірки отримувачів субсидій та контроль за дотриманням прав дітей (“Деякі питання здійснення державного контролю за дотриманням вимог законодавства під час надання соціальної підтримки та за дотриманням прав дітей”). Страна.ua випустили матеріал на цю тему під заголовком “Инспекторы пойдут по домам. Как в правительстве хотят проверить всех получателей субсидий и пособий”. Текст складається із гучних та лякаючих тез у стилі Страни.ua. Тому ми вирішили розібратися: де правда, а де власна інтерпретація видання та маніпуляція.

 

ТЕЗА 1: “Проверяющие будут в буквальном смысле слова ходить по домам, изучая на практике, как живут те, кто претендует на бюджетные деньги или уже их получает”

         

Що перевірятимуть? Відповідність поданої декларації для надання субсидії та реальності. Що стосується контролю за дотримання прав дітей, уповноважена особа буде перевіряти умови, у яких живуть діти зі  складними життєвими обставинами (діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування).

Хто перевірятиме? Контроль буде проводити Нацсоцслужба та її територіальні органи.

Як виглядатиме контроль?

  •  Планові перевірки проводитимуться обов’язково один раз на рік.
  •  Позапланові перевірки можуть бути, якщо на вас надійша скарга від органів державної влади, місцевого самоврядування, громадських об’єднань чи фізичних осіб.

Тож дана теза-«лякалка» від Страни. Ua – є перебільшенням і маніпуляціє.

 

ТЕЗА 2: “Если не пустить контролеров в дом, выплаты автоматически приостанавливаются

Це дійсно так. Уповноважена особа може призупинити соціальні виплати, якщо перешкоджати перевірці. Після вияснення причин перешкоджання та їх усунення, виплати поновлюються.

Чи повідомлять мені про перевірку? Так, якщо це планова перевірка вас попередять за 10 днів до візиту. У випадку позапланового контролю вас не буде проінформовано.

 

ТЕЗА 3: Виплата субсидії зупиниться “если контролеры решат, что вы живете слишком богато”

“Уповноважена особа зобов’язана об’єктивно, неупереджено та в повному обсязі проводити планову / позаплановуперевірку”, – зазначено в документі. Але все зводиться до набагато простішої тези: представник Нацсоцслужби лише перевіряє відповідальність декларації реальності а також контролює дотримання прав дітей. Тобто вам  не має про що хвилюватися, якщо в документах та в сім’ї все чисто.

Обговорення проєкту триває до 7 серпня 2021 року. Наразі є 2 голоси проти. Кожен може проголосувати “за” чи “проти” документу, а також внести свої пропозиції, зареєструвавшись на сайті Мінсоцполітики. Постанова набирає чинності з 1 січні 2022 року.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja