Poynter MediaWise за допомогою фактчекерів запустив додаток з медіаграмотності для літніх людей – Без Брехні
Фактчек NEWS

Poynter MediaWise за допомогою фактчекерів запустив додаток з медіаграмотності для літніх людей

Дезінформація про коронавірус стала серйозною загрозою для багатьох людей у світі, які намагаються шукати правдиву інформацію в онлайні, де брехня про характер кризи набуває все більших розмірів.

Це особливо стосується літніх людейв, які, на думку експертів, мають найвищий ризик стати здобиччю брехні в Інтернеті, і померти від COVID-19.

Ця категорія людей є об`єктом нової ініціативи, розробленої Інститутом медіадосліджень Poynter, щоб допомогти простим людям орієнтуватися у потоці інфомації у мережі та відрізняти правду від фейків та дезінформації.

MediaWise, який раніше зосереджувався в основному на підлітках, запускає програму для формування у людей, старших 50 років, навичок медаграмотності. Тематично інформація буде зосереджена на політиці, здоров’ї, соціальних питанняї та інших важливих тем.

Алгоритм роботи MediaWise базується на трьох питаннях, розроблених Stanford History Education Group на основі правил професійних фактчекерів:

1) Хто стоїть за інформацією?

2) Які докази?

3) Що говорять інші джерела?

Щоб поширити інформацію про свої ініціативи, MediaWise залучила широке коло висококваліфікованих  журналістів. Да поточному етапі проекту, цей додаток доступний поки на території США. Проте, за допомогою партнерів розробку планується поширити і на інші країни. 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja