Бездіяльність як маніпуляція | Кандидат у мери Херсону гарно обіцяє, але як діючий депутат нічого не робить – Без Брехні
Фактчек-регіонХерсонщина

Бездіяльність як маніпуляція | Кандидат у мери Херсону гарно обіцяє, але як діючий депутат нічого не робить

Кандидат на пост Херсонського міського голови Юрій Кирилов, якого у серпні представив Президент Володимир Зеленський в якості кандидата, активно розповідає на своїй сторінці у Фейсбук про успіхи будівництва шляхопроводу в Херсоні з Дніпровського району до Таврійського мікрорайону Херсона. Проте Юрій Кирилов — депутат Херсонської міської ради і міг би сприяти розв’язанню проблем з будівництвом. Але навіть під час голосування на вересневій сесії з питання шляхопроводу був відсутній…

Фейсбук-сторінка Юрія Кирилова стала особливо активною саме після оголошення його в якості кандидата в мери Херсона. Чимало уваги кандидат приділяє проблемі Херсона багатьох років — будівництву шляхопроводу (мостопереходу) з Дніпровського району до Таврійського мікрорайону. Принаймні ми легко віднайшли кілька його постів та перепостів.

Про те, як Верховна рада України виділила 300 мільйонів гривень на будівництво мостопереходу.  Про відновлення будівництва мостопереходу.

Також відео про участь Юрія Кирилова в зустрічі з першими особами держави є на Ютуб-каналі — його ж він розшарив на Фейсбуці.

Втім, Юрій Кирилов — чинний депутат Херсонської міської ради (з 2015 року). Він не лише увійшов до трійки депутатів-прогульників — тих, які майже не відвідували сесії Херсонської міської ради, а ще й не був на тій сесії, яка вирішувала питання відведення землі для мостопереходу. Про це — детально далі.

Комітет виборців України проводить моніторинг діяльності депутатів Херсонської міської ради. За їхніми даними, Юрій Кирилов систематично був в лідерах за пропусками сесій: у 2016 та 2017 роках посідав друге місце за кількість пропусків, залишився в лідерах і станом на 01.04.2020 за підсумками з 2015 року. Серед звернень Юрія Кирилова немає жодного, яке б стосувалось шляхопроводу (мостопереходу). Чому він не відвідував сесії, політик не пояснював. 

Під час позачергової сесії 14 вересня 2020 року депутати зрештою ухвалили проєкт рішення  «Про передачу земельних ділянок з комунальної власності у державну під будівництво шляхопроводу по просп. Адмірала Сенявіна – вул. Залаегерсег у м. Херсоні». Дане рішення відносять до розряду так званих технічних — за зверненням голови Херсонської ОДА необхідно було відвести землю для здійснення фінансування робіт. Це не могли зробити на попередній сесії — голосування провалили 4 рази. Але Юрія Кирилова не було в сесійній залі ані 2 вересня, ані 14-го, а в його депутатській каденції не було жодної ініціативи стосовно мостопереходу.

Отже, дії Юрія Кирилова стосовно мостопереходу можна класифікувати як маніпуляцію: фактично жодного впливу політик на будівництво навіть не пробував здійснити. 

Матеріал підготовлено в рамках проекту “Придія фейкам і маніпуляціям під час місцевих виборів” факчекерами ресурсу Kavun.city

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja