Дніпровське «За життя» маніпулює під час передвиборчої кампанії, викорисовуючі міські програми реконструкції – Без Брехні
Фактчек-регіон

Дніпровське «За життя» маніпулює під час передвиборчої кампанії, викорисовуючі міські програми реконструкції

На YouTube каналі “Оппозиционная платформа – За життя! Днепр” опубліковане відео “На ж/м Тополь стартовали работы по реконструкции пешеходной аллеи вдоль Запорожского шоссе”. Відео складається з заставок “Программа Геннадия Гуфмана “Социальная реконструкция” та коментаря самого Геннадія Гуфмана. Та чи має пряме відншення кандидат в депутати до даного будівництва – перевірили фактчекери.

 

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

В контексті сюжету була оприлюднена наступна інформація:  “В феврале-месяцы мы презентовали жителям жилмассива Тополь концепцию реконструкции аллеи от Джинчарадзе до Паникахи, вдоль Запорожского шоссе на Тополе-1 как часть в будущем красивого, большого, зеленого каркаса всего жилмассива Тополь. Проект включает в себя качественное, современное освещение, озеленение, газоны, полив. Это действительно будет объект, куда, я думаю, будут приходить и приезжать не только жители жилмассива Тополь. Пять детских зон, четыре зоны спортивные, это 930 метров пешеходного покрытия, это плюс 930 метров беговой дорожки. Выполнение работ на этом объекте будет находиться под пристальным контролем. Мы сделаем все, чтобы проконтролировать и обеспечить качество выполнения работ. Для того, чтобы знаете, наши добрые намерения, вылились в по-настоящему качественный результат”.

Маніпуляція полягає у тому, що творці сюжету не договорюють про те, за чий саме рахунок виконують роботи. За рахунок Гуфмана та його програми? Або за бюджетні кошти?

Насправді, реконструкцію алеї виконують за кошти міського бюджету. Її вартість – більше 65 млн грн.

Але, якщо дослідити згадки про цю реконструкцію, то на сайті “Життя Дніпра” є публікація, в котрій повідомляється, що Геннадій Гуфман, нібито, профінансував створення ескізного проекту алеї, а також розробку проектних креслень та кошторисної документації. У цьому матеріалі зазначають, що “втілити план реконструкції Зеленої пішохідної алеї в життя планується за підтримки та фінансування міського бюджету”.

Дивним виглядає графік виконання робіт з реконструкції. Згідно нього підготовчі роботи по реконструкції алеї мають проходити лише в місяць проведення виборів до Верховної Ради – в липні 2019 року.

Підготовчі роботи в липні мають провести всього на 2 тис грн.

З серпня по грудень 2019 року роботи мають бути припинені. Інші роботи мають провести аж наступного року.

Як висновнок з вище вказаних документів – роботи реконструкції ведуться планово і розраховані на достатньо довгий термін. Активізація навколо цього питання кандидата в народні депутати саме в період передвиборчої компанії – маніпуляція.

 

Автор: Антон Філліпов, видання “Лица”, м.Дніпро

Матеріал підготовлено за підтримки Internews Ukraine в рамках проекту «Фактчек – інструмент контролю в регіонах України виборчої і післявиборчої риторики, подій, публікацій в ЗМІ»

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja