“Генератори щастя” | Топові обіцянки-маніпуляції у програмах політичних партій на місцевих вибрах у Херсоні – Без Брехні
Фактчек-регіонХерсонщина

“Генератори щастя” | Топові обіцянки-маніпуляції у програмах політичних партій на місцевих вибрах у Херсоні

21 партія йде до міської ради Херсона на місцевих виборах 2020 року. Що нам обіцяють у політичній рекламі – ви вже чули і бачили. А що ж написано у програмах партій?

У Херсоні будуть хороші дороги, новий транспорт, місто стане туристично-привабливим, старі будівлі відремонтують, нові – побудують, та ще чимало цікавого. Херсону навіть обіцяють вчасно вивозити сміття та боротися із амброзією (хіба так можна було – подумали попередники). Це і багато інших тез-обіцянок є у програмах політичних партій. Ми зібрали цікавого з кожної програми: розповідаємо, де нас обманюють та якими питаннями маніпулюють, тож – давайте читати.

ПЕРЕВІРКА

У програмі Партії зелених України місто Херсон зустрічається лише один раз – місту обіцяють дослівно «системне розв’язання проблем підвищення якості питної води».

А от у програмі «Блоку Володимира Сальдо» є обіцянка підтримати малий і середній бізнес під час пандемії. 16 жовтня міська рада розглядала проект, який передбачає зменшити ставку єдиного податку у Херсоні для підприємців-єдинників І та ІІ групи до 0% на 2 місяці. Депутат міської ради Володимир Сальдо, який був присутній на сесії і голосував за порядок денний (тобто був ознайомлений із переліком питань), не взяв участі у голосуванні за скасування єдиного податку. До речі, для прийняття рішення не вистачило 3-х голосів.

«Батьківщина» у своїй програмі обіцяє Херсону у 2021 році 50 нових тролейбусів. Зазначимо, що місто вже отримало кредит від Європейського банку реконструкції та розвитку на закупівлю нових тролейбусів – тендер вже оголошено, та навіть погоджено антимонопольним комітетом.

 «Свобода» обіцяє «сприяти розвитку орендних земельних відносин». При цьому, на сесії 21 жовтня депутати від «Свободи» Іван Горланов та Олександр Ложичев проголосували «ЗА» продаж землі несільськогосподарського призначення. Рішення тоді прийнято не було – не вистачило голосів, та позицію свою щодо земельних питань депутати, які знов балотуються, продемонстрували.

Одна із тез програми партії «Голос» – «Таврійський мікрорайон і ХБК з’єднані мостопереходом» (дослівно). Згадаємо лише, що місто не бере участь у будівництві цього об’єкту, тобто це за межами повноважень депутатів міської ради. Активне будівництво мостопереходу відновилось на початку вересня, першу чергу проекту обласна влада пообіцяла здати вже у травні 2021 року, а от нещодавно Кабмін погодив виділення 300 мільйонів гривень на будівництво.

У програмі «Народного контролю» написано так: «Прозора та чесна співпраця бізнесу та споживача, у якій посередником має бути міська влада». Навіть не будемо коментувати це. Лише цікаво, чи потрібен бізнесу ще один посередник?

У програмі «Європейської Солідарності» до міської ради навіть не згадується місто Херсон. Так само і у програмі партії «За майбутнє», «Наш край», «Партії місцевого самоврядування», «Удар». 

Тобто, партії йдуть на місцеві вибори до міської ради Херсона, проте, не сформували жодної тези про місто Херсон. В цих програмах можна прочитати про світогляд політичної сили або ж дуже загальні формулювання, які згодом не можна буде оцінити як «виконані» чи «не виконані».

 У програмі «Нам тут жити!» є пункт про доступність адміністративних послуг. Ми вже розповідали, що ця обіцянка схожа на маніпуляцію, адже адміністративні послуги у Херсоні є доступними онлайн через iGov.

 «Партія Шарія» бачить безпечний Херсон так: «Організовані групи осіб, під прикриттям патріотичних гасел, не тероризують громадян та не порушують Закон». Зазначимо, що міська рада не компетентна дозволяти чи не дозволяти публічні заходи, а попередити небезпеку – відповідальність правоохоронних органів.

 «Перемога Пальчевського» обіцяє «відродити і впровадити в навчальних закладах, в установах, підприємствах традиції багатонаціональної дружби, високої духовності  та моралі на основі християнських цінностей». Нагадаємо, що ст. 35 Конституції України визначає: «Кожен має право на свободу світогляду та віросповідання».

 У програмі політичної партії «Пропозиція», як і у кількох попередніх, також не згадується саме Херсон. Проте, є тези щодо зміни функціоналу обласної державної адміністрації та органів центральної влади – питання, які не входять до компетенції міської ради.

 У програмі до міської ради «Радикальної партії Олега Ляшка» є пункт про реконструкцію парків та – лебединого озера. Слід зазначити, що очолює список партії Сергій Білоковиленко, який з 2016 року є директором комунального підприємства «Парки Херсона», а другим номером у списку іде його заступниця – Еліна Нікітенкова.

 Політична партія «Разом сила» обіцяє анулювання ліцензій перевізників, чиї транспорті засоби не відповідають  вимогам безпеки пасажирських перевезень. Зазначимо, що це не входить до повноважень міської ради.

У програмі партії  «Сила людей» є пункт про «ефективну боротьбу проти пожеж у плавнях та лісопосадках». Зазначимо, що у міської влади наразі немає достатньо повноважень для комплексного вирішення цієї проблеми. Міська влада може лише допомогти правоохоронними органами та ДСНС у цьому питанні.

 Політична партія «Слуга народу» у програмі до міської ради обіцяє «відкликання депутатів та Голів за ініціативою людей». Зазначимо, що процедура відкликання депутата міської ради чи голови міської ради прописана у Законі «Про місцеві вибори».

 У програмі політичної партії «Херсонці» є така теза: «Досягнемо мети щоб в нашому місті жодна людина не жила у відчаї, не почувалася одинокою та непотрібною». Виконати це політична партія зобов’язується за 5 років, хоч навряд чи виконання цього пункту можна буде об’єктивно перевірити.

В цій публікації ми обрали по одному пункту про Херсон (там де є про Херсон)  із програм кожної партії, яка бере участь у виборах до Херсонської міської ради. До 25 жовтня у вас ще є час забути всі борди/відео/газети/листівки, відкрити сайт Центральної виборчої комісії і хоча б переглянути програму партії – що ж вони насправді збираються робити, коли стануть депутатами?

 

Матеріал підготовлено в рамках проекту “Придія фейкам і маніпуляціям під час місцевих виборів” факчекерами ресурсу Kavun.city

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja