«Гроші на ремонт дитячої лікарні виділені 6 місяців тому, а нічого не зроблено» | МАНІПУЛЯЦІЯ від кандидата у мери Краматорська – Без Брехні
ДонеччинаФактчек-регіон

«Гроші на ремонт дитячої лікарні виділені 6 місяців тому, а нічого не зроблено» | МАНІПУЛЯЦІЯ від кандидата у мери Краматорська

Краматорську почали ремонтувати будівлю міської дитячої лікарні. Про необхідність капітального ремонту Дитячого територіального медичного об’єднання (ДТМО) в місті говорили вже давно. Але напередодні місцевих виборів ця проблема стала для політиків ще одним приводом для піару. Так у депутата міської ради, самовисуванця на посаду міського голови Краматорська Олександра Гончаренка виникло декілька питань щодо проведення ремонту медичного закладу. Що відбувається насправді: пан Гончаренко ігнорує публічну інформацію, чи він навмисне використовує болючу тему для свого піару? Це перевіряли фактчекери.

 

ТЕЗА 1. Олександр Гончаренко: «Обласні гроші ми отримали в кінці березня цього року. Майже 6 місяців пройшло з того моменту, коли з’явилися гроші на проведення ремонту, і зараз тільки до нього приступили. За 6 місяців нічого не було зроблено».

ПЕРЕВІРКА

Дійсно, наприкінці 2019 року депутатами Краматорської міської ради було виділено 1 мільйон 300 тисяч гривень на розробку проектно-кошторисної документації з капітального ремонту будівель поліклініки та стаціонару КНП «ДТМО».

Про стан з ремонтом ДТМО повідомив 5-го травня сайт Краматорської міської ради

 

«Тендер, що відбувся у лютому 2020 році, визначив проектувальників і, згідно умов договору, вже у червні вони мають представити готовий проект», – йшлося в повідомленні.

8 вересня сайт Краматорської міської ради повідомив про початок ремонту.

Не зважаючи на це, 11 вересня кандидат у мери Краматорська Олександ Горчаренко зустрічається з керівництвом ДТМО Краматорська і робить заяву.

Як депутат міської ради і Олександр Гончаренко не міг не знати, яка процедура потрібна, щоби отримані кошти могли «запрацювати». Тому є всі підстави для того, щоб визнати його заяви маніпулятивними.

 

ТЕЗА 2. Олександр Гончаренко: «Підрядник на сьогодні не надав ні декларацію про початок робіт, ні графік…»

ПЕРЕВІРКА

Видання «Восточный проєкт», на сайті якого йшлося про хід ремонту в ДТМО Краматорська, надав  матеріал та відео під назвою «Капремонт без декларации о начале работ и графика их проведения в Краматорске».

Що стосується декларації на початок будівництва, то вона оформляється перед тим, як приступати безпосередньо до будівництва. Цей документ забезпечує право на зведення об’єкта і дає законні підстави для початку будівництва.

Ремонт ДТМО підпадає до затвердженого Урядом Переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію. Про це йдеться в листі Управління капітального будівництва та перспективного розвитку міста Краматорської міської ради.

Одним з отримувачів листа є головний лікар КНП «ДТМО» КМР Віктор Мішин.  Саме під час розмови з ним кандидат у мери Олександр Гончаренко наполягав на відсутності декларації на проведення робіт. Навіть беручи до уваги, що лікар Мішин міг на час запису відео не повідомити Олександру Гончаренку про зміст листа, помилка і досі не виправлена. Тому є всі підстави вважати заяви кандидата у мери Краматорська Олександра Гончаренка маніпуляціями.

 

Матеріал підготовлено фактчекерами Донецької області в рамках проекту “Придія фейкам і маніпуляціям під час місцевих виборів” 

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja