МАНІПУЛЯЦІЯ | Хворим на COVID-19 треба чекати відкриття нового відділення, а комунальника зарплати – Без Брехні
ДонеччинаФактчек-регіон

МАНІПУЛЯЦІЯ | Хворим на COVID-19 треба чекати відкриття нового відділення, а комунальника зарплати

Новообрана міська рада 8 скликання Слов’янська почала свою роботу одразу із суперечок. Під час проведення сесії депутати від фракцій «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА — ЗА ЖИТТЯ», «За мир і розвиток» та «Наш край» одноголосно проголосували за створення тимчасової комісії по розв’язанню гострих питань життєдіяльності міста, що виникли в результаті бездіяльності мера Вадима Ляха.

У свою чергу міський голова Слов’янська Вадим Лях у своєму пості в ФБ закидає депутатам обвинувачення в затягуванні розгляду важливих питань, серед яких відкриття «нового відділення для хворих на COVID-19». Чи дійсно депутати у своїх політичних сварках забули про хворих на коронавірус, чи заява Вадима Ляха має ознаки маніпуляції?

ТЕЗА: «Заложниками ситуации вновь оказались люди. Теперь коммунальщикам придется ждать зарплат, а больным COVID-19 — открытия нового отделения»

ПЕРЕВІРКА

З моменту введення карантину в Слов’янську зафіксовано майже 3 тисячи  лабораторно підтверджених випадків коронавірусної інфекції. Про це повідомила начальник відділу охорони здоров’я Олена Джим. За її словами, 277 мешканців міста проходять лікування з приводу пневмонії. 43 з них знаходяться у стаціонарі лікарень, інші лікуються амбулаторно. Про це йдеться на офіційному сайті міської ради Слов’янська.

Про дефіцит місць в лікарнях мова не йде. Мало того, на брифінгу щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби на Донеччині заступник начальника управління – начальник відділу стратегічного розвитку охорони здоров’я та забезпечення лікарськими засобами управління організації та розвитку медичної допомоги населенню департаменту охорони здоров’я ОДА Олександр Педенко повідомив, що заповненість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для профільної госпіталізації пацієнтів з COVID-19, у Донецькій області складає 39,7%.

Тобто зараз місць для госпіталізації хворих на COVID-19 як в Слов’янську, так і в Донецькій області достатньо.

Ще один цікавий аспект в заяві Вадима Ляха полягає в тому, що в розгляд питань на сесії міської ради, про яку йдеться у його заяві, не було питання про відкриття нового відділення. Всі винесені питання є на сайті міської ради Слов’янська.

Тобто є всі підстави стверджувати, що всі гучні заяви міського голови Слов’янська. щодо блокування вирішення важливих питань стосовно корона вірусної хвороби – це відверта маніпуляція в ході внутрішніх конфліктів у міській раді.

 

Авторка: Наталка ПИШНА

Матеріал підготовлено в рамках проекту “Протидія фейкам і маніпуляціям під час місцевих виборів” фактчекерами Донецької області

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja