МАНІПУЛЯЦІЯ про першу в історії Запорізької області регіональну партію “Єднання”  – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчек-регіон

МАНІПУЛЯЦІЯ про першу в історії Запорізької області регіональну партію “Єднання” 

Депутат Запорізької міської ради Дмитро Сірий, який входить до Міжфракційної депутатської групи Володимира Буряка “Єднання”, 14 вересня на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук змінив обкладинку з назвою партії Володимира Буркая “Єднання” та підписом: “Первая в истории области региональная партия”. “Запорізький центр розслідувань” перевірив, чи так це насправді і че не є це маніпуляцією.

 

МЕСЕДЖ: “Єднання” – Первая в истории области региональная партия””

ПЕРЕВІРКА

Почнемо з того, що згідно Закону України “Про політичні партії і Україні” поняття “регіональна партія” взагалі не існує.

У законі написано, що зареєстрована політична партія може мати свої осередки в регіонах – обласні, міські, районні організації, первинні осередки політичної партії та інші структурні утворення, передбачені статутом партії.

Тобто в Україні може бути створена, так би мовити, центральна партія і вже вона може мати свої осередки в регіонах. Однако поняття “регіональна партія” у законі немає, тобто де-юре такого визначення взагалі бути не може.

Окрім того, партія “Володимира Буряка “Єднання” не була створена з нуля у Запорізькому регіоні.

У 2015 році Анна Ранга зареєструвала політичну партію “Єднання”, а у 2020 році її викупили та змінили назву і керівника, а також адресу реєстрації. Спочатку партія була зареєстрована у Києві, по проспекту Відрадному, а після того, як її викупили, адреса змінилась на місто Запоріжжя, вулиця Хортицьке шоссе. Керівник теж змінився на Олександра Коваленка, а назва стала такою – Політична партія “Партія Володимира Буряка “Єднання”.

ВИСНОВОК

  • Партія де-юре була «створена» і зареєстрована у Києві, а не у Запоріжжі чи області, тобто це вже мінус у карму «першої регіональної»
  • Від початку заснування у 2015 році “Єднання” не позиціонувалася як регіональна партія чи перша регіональна – це гасло було озвучено тільки зараз у 2020 році – другий мінус в карму.
  • Позиціонування “Єднання” як «перша регіональна партію в області» – суто піар-меседж: у законодавстві України такого юридичного поняття не існує. Останній і остаточний мінус у карму.

 

Авторка. Катерина Рождественьска

Матеріал підготовлено в рамках проекту “Протидія фейкам і маніпуляціям під час місцевих виборів” фактчекерами ресурсу “Запорізький Центр розслідувань”

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja