На Тернопільщині заборонили гральний бізнес | ФЕЙК, МАНІПУЛЯЦІЯ – Без Брехні
ТернопілляФактчек-регіон

На Тернопільщині заборонили гральний бізнес | ФЕЙК, МАНІПУЛЯЦІЯ

Днями всеукраїнські ЗМІ облетіла інформація про те, що на Тернопільщині заборонили гральний бізнес. Відповідне рішення нібито прийняла обласна рада. Усі видання джерелом інформації вказують пост заступника голови Тернопільської облради Василя Деревляного (ВО «Батьківщина») у соцмережі Facebook. Проте насправді подібного рішення облрада не приймала. У чому тут плутанина, розбиралися фактчекери.

ПЕРЕВРІКА

11 серпня відбулася сесія Тернопільської обласної ради. У той же день Президент України Володимир Зеленський підписав Закон про державне регулювання діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор, який легалізує гральний бізнес в Україні.

А через два дні на сторінці Василя Деревляного з’являється пост, у якому він згадує про те,  що на сесії 11 серпня депутати облради піднімали питання про заборону на території Тернопільщини грального бізнесу.  

Відзначимо, що Василь Деревляний  є знаною на Тернопільщині особистістю. Його навіть називають «правою рукою» Тимошенко у регіоні, адже ще від 2003 року він очолює Тернопільську обласну організацію ВО «Батьківщина».

Але повернемося до публікації політика у соцмережі.

Він, зокрема, пише: «Фракція «Батьківщина» запропонувала до порядку денного питання заборони грального бізнесу на теренах Тернопільської області (за проголосувало 34 депутати – рішення прийнято)».

І будь мудрим, здогадайся: прийняли рішення про внесення питання на розгляд сесії чи рішення таки прийняли в цілому.

Більшість онлайн-медіа, які розтиражували цю новину зі швидкістю світла, мабуть, подумали про другий варіант і вирішили не уточнювати інформацію. Тому у їхніх виданнях новина вийшла із кричущими заголовками і викликала чималий резонанс, особливо на тлі неоднозначного ставлення українців до легалізації грального бізнесу. Так, приміром, за даними соціологічної групи «Рейтинг»,  60% українців не підтримують легалізацію грального бізнесу.

Насправді через словесну казуїстику у пості заступника голови облради склалося враження, наче проект прийнятий. Проте, як виявилося, рішення про заборону лише включили до порядку денного Тернопільської облради. Зокрема, на сайті обласної ради відповідного документу, який би підтверджував прийняття рішення немає, а у самому пості Деревляного, якщо звернути увагу на документи, які він додав до публікації, видно написи ручкою «проект» і те, що підпису голови облради Віктора Овчарука немає.

Висновок. Інформація про те, що на Тернопільщині заборонили гральний бізнес, є фейковою. І тут важко сказати: чи то Василь Деревляний випадково про маніпулював, не вказавши, за що конкретно проголосували депутати, чи журналісти неправильно витлумачили слова Деревляного, видавши одне рішення за інше.

Матеріал підготовлено Тернопільським медіа-центром в рамках проекту «Протидія фейкам і маніпуляціям на місцевих виборах» за підтримки фактчек-проекту «БезБрехні»».

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja