Нардеп з Тернопільщини Олег Барна після програшу на виборах продовжує піаритися, маніпулюючи «персональними досягненнями на благо тернополян» – Без Брехні
Фактчек-регіон

Нардеп з Тернопільщини Олег Барна після програшу на виборах продовжує піаритися, маніпулюючи «персональними досягненнями на благо тернополян»

За майже 5 років на посаді народного депутата Олег Барна (“Європейська Солідарність”) з Тернопільщини запам’ятався численними інцидентами та скандалами. Тож, щоб потрапити до нового складу парламенту, а Барна балотувався на позачергових виборах до Верховної Ради по мажоритарному округу №167, йому потрібно було якось повернути прихильність виборців.

І нардеп вирішив “не винаходити велосипеда” та свою виборчу кампанію побудував на постах у соцмережі Facebook, де звітував про свої здобутки. Наскільки успішною така кампанія була, можна судити за результатами виборів: Барна посів 5 місце у окрузі , а наскільки правдивою, з’ясовували фактчекери.

 

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ 

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Усі свої нібито здобутки по кожному населеному пункту чи окремому об’єкту Олег Барна оформляв у окремі пости у Фейсбуці, супроводжуючи їх гаслом “Пообіцяв-зробив” або “Пообіцяли-зробли” та … використанням бюджетних ресурсів.

За час передвиборчої кампанії таких постів нардеп публікував десятками, в тому числі за тиждень до виборів та навіть у день голосування, 21 липня. Тож перед своїми друзями у соцмережах та потенційними виборцями Барна звітував про мільйонні надходження у Заліщицький , Борщівський та Чортківський райони, про проведені ремонти доріг, будинків культури та сільських клубів, які проте зроблені за державні кошти, про що сам нардеп вказував у публікаціях.

Окрім того, Олег Барна навіть приписав собі заслуги по зменшенню рівня безробіття в області, коли звітував про те, що вони разом із братом – Степаном Барною, який також балотувався на виборах, проте у окрузі №163 і також програв, створюють робочі місця для жителів області, щоб ті не їздили закордон на заробітки. Йдеться про компанію “СЕ Борднетце”, яка відкрила свою філію у Чорткові та вклала у відкриття, за повідомленнями ЗМІ, 12 млн. євро. Тож яким боком до цього причетні брати Барни, так і незрозуміло.

Очевидно, що вище зазначеними постами у соцмережі Олег Барна вдавався до маніпуляції, адже депутат вводив в оману виборців, використовуючи міжнародні інвестиції та виділення держсубвенцій на область як власне персональне досягнення. А субвенції – це фінансова підтримка органам місцевого самоврядування  з боку уряду і держбюджету, але аж ніяк не кошти, які нардеп виклав із власної кишені.

Піар Барни на субвенціях не залишився непоміченим і серед громадських активістів. Зокрема, Громадянська мережа ОПОРА провела дослідження , за результатами якого опублікувала рейтинг кандидатів у нардепи, які найбільше використовували бюджетні кошти задля піару під час цьогорічної виборчої кампанії на дострокових парламентських виборах.

Олег Барна серед кандидатів, які програли вибори, посів друге місце (100 фактів піару).

А у рейтингу депутатів, на користь яких найбільше здійснювали непряму агітацію з ймовірним використанням бюджетних коштів нардеп з Тернопільщини посів 3 місце.

На завершення додамо, що попри програш на виборах Барна продовжує піаритися на бюджетних коштах та не перестає публікувати продовження серії своїх постів “пообіцяв-зробив”  і зараз. Нещодавно, зокрема, він повідомив у соцмережі про початок ремонтних робіт у сільській шкільній їдальні, за кошти, як каже ще поки нардеп, про які він “клопотав Кабмін”.

 

Автор: Світлана Величко, Тернопільський Медіа Центр

Матеріал підготовлено за підтримки Internews Ukraine в рамках проекту «Фактчек – інструмент контролю в регіонах України виборчої і післявиборчої риторики, подій, публікацій в ЗМІ»

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja