“Обіцяю вирішити проблему, яка вже вирішена” | Чергові передвиборчі МАНІПУЛЯЦІЇ херсонських кандидатів у мери – Без Брехні
Фактчек-регіонХерсонщина

“Обіцяю вирішити проблему, яка вже вирішена” | Чергові передвиборчі МАНІПУЛЯЦІЇ херсонських кандидатів у мери

Передвиборчі перегони стартували, хоч і неофіційно, тому дивної інформації доволі багато. Чергова — це спроба вирішити проблему, яку вже вирішили. Яку? Проблему відділу реєстрації місця проживання у Херсоні, де щодня від самого ранку великі черги. На публічній сторінці Ігоря Колихаєва — народного депутата та імовірного кандидата в міські голови Херсона — з’явилась інформація, що його команда спробує вивчити цю проблему. Що не так?

ПЕРЕВІРКА

Яка проблема з адміністративними послугами?

Щодня у Херсоні поблизу центру відділу реєстрації місця проживання збираються величезні черги тих, хто хоче отримати ту чи іншу послугу від держави. І це правда. Це підтверджують і фото тих, хто веде сторінку Ігоря Колихаєва.

Проблема полягає в тому, що ті, хто записується в чергу «вручну», мають займати її чи не від самого ранку. Проблема існує від дня існування центру — і в 2017 році зокрема наші колеги проводили експеримент. Намагались взяти талони на певну дату. І вже тоді електронна система працювала, що мало дещо зменшити черги. Але черги не зменшились, а просто перенеслись з приміщення виконкому на вулицю — до входу до відділу. Виявилось, що там у чергах очікують люди, яки стали до «живої» черги, а не електронної. Що пропонує політик?

З публічної сторінки Ігоря Колихаєва — Народного депутата України, який імовірно претендуватиме на крісло Херсонського міського голови, оприлюднили наступний допис.

Архівна копія сторінки — за посиланням.

Тобто з публічної сторінки Ігоря Колихаєва інформують про один із шляхів вирішення проблеми: «зібрав на комунікаційному майданчику провідних IT-спеціалістів та поставив їм завдання вивчити найкращі українські та світові практики, щоб впровадити їх в Херсоні для зручності городян». Далі додають: «Люди не повинні принижуватися, стояти в чергах. Всі послуги херсонці зможуть замовляти онлайн».

Жодних заперечень щодо авторства посту не було, а сам пост має понад 300 уподобань та близько 60 розшарювань поруч зі статтями в онлайн-виданнях (приклад).

Що не так із пропозицією політика?

Справа у тому, що по всій Україні за допомогою системи iGov проблема, озвучена в пості Ігоря Колихаєва, вирішується. Зокрема в Херсоні. Це підтвердив і координатор iGov у Херсоні Павло Кулик, який наразі займається реалізацією цифрових послуг у Херсонській обласній державній адміністрації.

«Якщо мались на увазі послуги відділу прописки/виписки, то не відкрию ні для кого Америку, якщо скажу, що всі послуги цього відділу вже сьогодні можна замовити онлайн. Наприклад, на сьогодні вже 5200 херсонців скористалися онлайн-послугами «прописки»-«виписки» iGov. З кожним днем все більше городян віддають перевагу електронним сервісам, дбаючи про свій час і комфорт.

Тож кожен сам робить вибір: стояти у спеку в «живій» черзі чи стати в онлайн-чергу на порталі, де ви зможете самі дистанційно обрати дату і час, коли вам зручно з’явитися у відділі реєстрації місця проживання Херсонської міськради, а також заздалегідь подати скан-копії необхідних документів».

Отже, в пості Публічної сторінки Ігоря Колихаєва міститься інформація, схожа на маніпуляцію: правдиве подання проблеми наявності черг до відділу реєстрації, але запропоноване рішення, яке вже втілюється в життя.

Перевіряємо, чи дійсно система працює

Ми спробували перевірити слова Павла Кулика: чи все так добре і зручно у відділі реєстрації місця проживання за допомогою системи iGov. Пробуємо взяти Довідку про реєстрацію місця проживання/перебування особи.

  1. Авторизувались за допомогою BankID — це один із найпростіших способів.
  2. Далі заповнили особисті дані: телефон, номер паспорта, дата народження тощо. Їх небагато.
  3. Надали скановані копії документів (можна фото).
  4. Обрали день, коли зручно потрапити на прийом: 29 серпня нам запропонували найближчий прийом 2 вересня з 9.50. Це зручно. Було ще кілька дат. Наприклад, 3 вересня прийом — з 13.00. І так далі. Зручно? Думаємо, що так.

Отже, ми можемо підтвердити, що проблема, озучена на сторінці Ігоря Колихаєва, дійсно є, але запропоноване рішення вже також реалізується, причому давно і на рівні держави.

 

Матеріал підготовлено в рамках проекту “”Придія фейкам і маніпуляціям під час місцевих виборів” факчекерами ресурсу Kavun.city

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja