«Папки Кернеса». Як Харківська міська рада маніпулює тендерами, купуючи нагородні папки та дипломи за цінами, що вище ринкових – Без Брехні
Фактчек-регіон

«Папки Кернеса». Як Харківська міська рада маніпулює тендерами, купуючи нагородні папки та дипломи за цінами, що вище ринкових

Мер міста Харкова, а віднедавна й очільник політичної партії «Доверяй делам» Геннадій Кернес разом зі своїми прибічниками потрапив до поля зору розслідування  сайту «Наші гроші» від 31 травня 2019 року. У ході розслідування з’ясувалося, що у  квітні 2019 року міськрада замовила дерев на 15 мільйонів гривень, серед яких вартість ялини й граба виявилася дорожчою за ринкову в 10 і в 4 рази відповідно.
Проте, як виявилось, не лише на ялинках і грабах маніпулює керівництво міста.  «БезБ» перевірили  інші тендери весни 2019 року від Харківської міської ради – закупівлю нагородних папок і дипломів –  результат виявився аналогічним.   

МЕСЕДЖ: Очікувана вартість за тендером на рекламні матеріали, каталоги товарів та посібники , а саме папки та додатки до них у загальній кількості 550 штук, складає 141 900 грн.

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯУЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Ціна дійсна, проте немає жодних підстав для формування подібної ціни й очікувана вартість тендеру є набагато завищеною від ринкової. При цьому остаточна сума пропозиції за договором з переможцем тендеру складає 76, 9 тис. грн., що також є завеликою вартістю. Звернемо увагу, що з трьох претендентів на тендер перемогло харківське ТОВ «Золоті сторінки», яке запропонувало найвищу ціну.

Команда «Без Б» перевірили зазначену організацію та переконалися, що «Золоті сторінки» дійсно займається поліграфічною діяльністю. На офіційному сайті цього видавництва, на жаль, немає прайсу на послуги, тому ми особисто звернулися з питанням про ціни на конкретні нагороджувальні папки у листі до видавництва, проте відповіді так і не отримали.

 

З договору з Міськрадою зрозуміло, що папок для нагород потрібно лише 275 і стільки ж додатків до кожної. Одна папка за контрактом йде у ціну 255,60 грн., проте на ринку оптових закупівель можна знайти таку пропозицію усього за 85 грн./ од. як раз таки у Харкові.

Також на українському ринку можна знайти ще більш дешеві схожі пропозиції , які за бажанням можна замовити за будь-яких побажань та критеріїв до товару.

 

Також є певні запитання до вкладки в папці. Ціна одного за договором складає 24 грн. На перший погляд, 24 грн. є невеликою ціною, проте на ринку різних постачальників стандартизовані нагородні додатки коштують менше 10 гривень, як, власне, і звичайний кольоровий  друк формату А4 ( 5 грн/сторінка).

Таким чином, ціна за додатки за ринковими пропозиціями має складати 275х10= 2 тис.750 грн. замість 6,6 тис. грн, а ціна за самі папки – 275х85= 23,4 тис. грн. Разом – 26,13 тис. грн. замість 76,9 тис. грн.

Тобто можна констатувати, що тендерна ціна, за якою Міська рада Харкова закупила папки і вкладки до них майже на 50 тисяч грн. вища за ринкову.

Ще слід згадати, що від початку Харківська міська рада готова була виділити на тендер майже 142 тис. грн.. Тобто є підозра, що очільники міста були налаштовані «щедро»  заплатити.

 

Автор: Анастасія Маркова

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja