Правда про готовність Запоріжжя до навчального року від міських чиновників – Без Брехні
Фактчек-регіон

Правда про готовність Запоріжжя до навчального року від міських чиновників

На початку нового навчального ріку заступник міського голови Анатолій Пустоваров повідомив про підсумки роботи, яка була зроблена для підготовки шкіл Запоріжжя до навчання. На своїй сторінці у facebook заступник написав про закінчення ремонту в школі в Комунарському районі, а також купівлю меблів та ноутбуків для першачків. Чи відповідають дійсності наведені факти – перевірили в «БезБ».

 

ТЕЗА 1: «Продолжаем подготовку к новому учебному году. В школе № 88 по городской программе полностью отремонтировали класс для первоклассников и подремонтировали помещения школы»

ВЕРДИКТ: ПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ

Усі ремонти та купівля нових меблів, приладдя проводяться у рамках міської програми «Освіта на 2019-2021 роки» за рішенням міської ради від 28 лютого 2019 року №50.

28 серпня 2019 року за рішенням міської ради програма «Освіта на 2019-2021 роки» була доповнена і змінена. За останніми додатка 3 до програми зі змінами у 2019 році:

  1. 6 закладів середньої освіти підлягають реконструкції;
  2. 1 заклад підлягає будівництву;
  3. 21 заклад відремонтовано;
  4. 518 одиниць обладнання предметів довгострокового користування загальноосвітніх навчальних закладів мають купити;
  5. 830 одиниць обладнання для інклюзивних класів в середні заклади освіти;
  6. 272 одиниці обладнання для організації «Нової української школи»;
  7. 433 одиниці для реалізації заходів, спрямованих на підвищення якості освіти,

а також було підготовлено 78 навчальних закладів до нового навчального року (мал. 1). 

Мал.1. Додаток 3 до міської програми «Освіта на 2019-2021 роки»

За даними міської програми розпорядниками коштів є Департамент освіти і науки Запорізької міської ради та Територіальні відділи освіти у кожному районі міста.

На сайті Prozorro є тендер на купівлю будівельних матеріалів від 2 липня 2019 року для школи № 88. За тендером замовником був Територіальний відділ освіти Комунарського району департаменту освіти і науки Запорізької міської ради.

 

ТЕЗА 2: «Всего за лето в школах города будет капитально отремонтировано 45 классов и проведено более 300 текущих и капитальных ремонтов крыш, окон, санузлов и инженерных сетей»

ВЕРДИКТ:  ПРАВДА частково

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Як вже зазначалося вище, головними розпорядниками коштів і виконавцями проведення тендерів є Департамент освіти і науки Запорізької міської ради і Територіальні відділи департаменту.

Так, головним Департаментом було проведено за 2019 рік 30 тендерів, що пов’язані з реконструкціями та будівельними роботами загальноосвітніх навчальних закладів міста.

У Запоріжжі є 7 районів, і в кожному з них є Територіальні відділи освіти. В загальному за 2019 рік вони провели 32 тендери по купівлі будівельних матеріалів для загальноосвітніх навчальних закладів чи їх реконструкцію/поточний ремонт.

Тобто, ремонти дійсно були, але не більше 300. Усього було проведено 62 тендера на ремонт і купівлю будівельних матеріалів для загальноосвітніх навчальних закладів.

 

ТЕЗА 3: «Абсолютно каждый первый класс получил новый ноутбук и каждая школа получит полноценный комплект мебели для первого класса»

ВЕРДИКТ: ПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

У Запоріжжі працює 138 загальноосвітніх закладів, про це повідомлено на сайті Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради. Тобто, можна сказати, що приблизно утричі більше відкрито перших класів – 414. А це означає, що приблизно 400 ноутбуків і комплектів меблів мали закупити Департамент освіти і науки Запоріжжя і Територіальні відділи освіти.

За інформацією Prozorro Департамент освіти і науки Запорізької міської ради і Територіальні відділи освіти департаменту в 2019 році замовили 798 ноутбуків для загальноосвітніх шкіл. Цього достатньо для забезпечення ноутбуками усі перші класи міста.

Так само на Prozorro від Департаментів проведено тендери на купівлю шкільних меблів. Усього куплено майже 7 тис. парт зі стільцями, більше 100 шаф, 38 столів зі стільцями для вчителів та окремо 31 комплект меблів для 31 школи міста.

Отже, кожна школа Запоріжжя дійсно отримала ноутбук та комплект меблів для перших класів.

 

Автор: Тихий Вир

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja