Правда про «теплі кредити» від запорізьких депутатів   – Без Брехні
Фактчек-регіон

Правда про «теплі кредити» від запорізьких депутатів  

Останній тиждень літа був продуктивним для депутатів міської ради Запоріжжя. Зокрема вони змогли проголосувати про виділення додаткових коштів на відшкодування «теплих кредитів» для ОСББ та ЖКБ, оскільки за останні роки попит на них зріс. За допомогою цих кредитів мешканці реалізують енергозберігаючі та енергоефективні проекти.

 

ТЕЗА 1:  «На сесії Запорізької міської ради затвердили рішення про спрямування додаткових коштів на відшкодування відсоткових ставок за «теплими кредитами», якими користуються об’єднання співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельні кооперативи. Через високий попит на «теплі кредити» з бюджету міста виділили ще 400 тисяч гривень»

ВЕРДИКТ: ПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

У Запоріжжі діє «Програма відшкодування відсоткових ставок за залученими в кредитно-фінансових установах короткостроковими кредитами, що надаються об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельним кооперативам на реалізацію енергозберігаючих та енергоефективних проектів в житлово-комунальному господарстві на 2018 – 2020 роки», що була затверджена рішенням міської ради від 20 грудня 2017 року №41.

Із бюджету міста відшкодовуються відсоткові ставки по кредитах, залучених ОСББ та ЖБК у Банках на впровадження заходів з енергозбереження та енергоефективності у відповідності до переліку енергоефективних заходів та матеріалів, передбачених постановою Кабінету Міністрів Україні  від 17.10.2011 № 1056 «Деякі питання використання коштів у сфері енергоефективності та енергозбереження» (зі змінами та доповненнями)  у багатоквартирних будинках Запоріжжя та згідно вимог відповідної Постанови. Це дає змогу компенсувати бюджетними коштами до 40 відсотків кредитів ОСББ та ЖБК.

Дійсно з бюджету міста було виділено додатково 400 тисяч грн. Так, за рішенням міської ради №31 від 26 червня 2019 року на цей рік було за Програмою виділено 3,5 млн. грн. У той же час за рішенням міської ради №28 від 28 серпня 2019 року стало 3,9 млн. грн. (мал. 1).

Мал. 1. Додатки №1 до рішень міської ради №31 та №28

 

ТЕЗА 2:  «Програмою затверджені кошти в сумі 3,5 мільйони гривен. Наразі участь у ній беруть 221 будинок ОСББ та ЖБК. Загальна сума кредитів, отриманих у банках на енергозберігаючі заходи, складає 59,9 мільйонів гривень»

ВЕРДИКТ: ПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Згідно рішення міської ради №31 міської програми дійсно було затверджено 3,5 млн гривень. За Додатком №3 рішення міської ради №28 від 28 серпня 2019 року здешевлення кредитів залучених у банках надаються 221 ОСББ та ЖБК (мал. 2).

Мал. 2. Додаток №3 до рішення міської ради №28 від 28 серпня 2019 року

Отже, дійсно на сесії міської ради було виділено кошти для погашення так званих «теплих кредитів» що дає змогу отримувати підтримку ОСББ та ЖКБ від влади.

 

Автор: Тихий Вир

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja