«Рекультивація полігону для сміття у Слов’янську – виключно моя заслуга | МАНІПУЛЯЦІЯ від лідера партії «Наш край» у Донецькій області Олега Недави – Без Брехні
ДонеччинаФактчек-регіон

 «Рекультивація полігону для сміття у Слов’янську – виключно моя заслуга | МАНІПУЛЯЦІЯ від лідера партії «Наш край» у Донецькій області Олега Недави

Лідер політичної партії «Наш край» в Донецькій області, народний депутат VIII скликання ВР Олег Недава публічно намагався виставити себе у вигідному світлі, звертаючи увагу на свої досягнення у лобіюванні інтересів Слов’янська та Донецької області у Верховній раді. Про свою мотивацію стати частиною депутатського корпусу Слов’янська він розповів під час дебатів в ефірі «UA: Донбасс». У своїй  промові Олег Недава зробив наголос на серйозних та результативних зусиллях, які він доклав до того, щоб Слов’янськ став чистішим та комфортнішим.

 «Те, що в Слов’янську рекультивували полігон або звалище, це виключно моя заслуга – будучи заступником голови екологічного комітету Верховної ради я ініціював законопроект, за яким місцеві органи самоврядування отримали 80% від екологічного податку. Ці гроші були спрямовані на будівництво та рекультивацію полігонів, а наступним етапом створені сортувальні станції – в Олександрівці, Селидовому», – сказав Олег Недава.

Чи дійсно заслуги народного депутата ВР минулого скликання, а нині кандидата в депутати міської ради Слов’янська такі, як він говорить, чи це є перебільшенням?

ПЕРЕВІРКА

Почнемо з того, що на офіційному сайті Департаменту екології та природних ресурсів Донецької ОДА міститься інформація про рекультивацію сміттєзвалища поблизу Слов’янська.

«Рішення проблеми поводження з відходами в місті Слов’янськ та інших населених пунктах Донецької області відображено в проекті Програми поводження з відходами в Донецькій області на 2016-2020, де передбачено проведення рекультивації полігону ТПВ Слов’янська і будівництво сміттєперевантажувальної станції», – зазначено в документі Департаменту екології. Але це не виключає можливої заслуги народного депутата Олега Недави, тим більше, що така інформація у березні 2016 року була опублікована на сайті ЄС.

Дійсно, такий законопроект Олег Недава готував, але його було відхилено і знято з розгляду.

ВИСНОВКИ

  • Олег Недава вихваляє себе за своє прагнення до відновлення регіону. І все б нічого, але тільки проблема в тому, що Недава саме до рекультивації полігону ніяк не причетний. Тому заяви мають ознаки маніпуляціяї.

 

Авторка. Наталка Пишна

Матеріал підготовлено в рамках проекту “Протидія фейкам і маніпуляціям під час місцевих виборів” фактчекерами Донецької області

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja