Розвиток аеропорту і його інфраструктури у Тернополі – один з пріоритетів розвитку | Де прихована маніпуляція голови облради – Без Брехні
ТернопілляФактчек-регіон

Розвиток аеропорту і його інфраструктури у Тернополі – один з пріоритетів розвитку | Де прихована маніпуляція голови облради

На сайті Тернопільської обласної ради опубліковано матеріал під заголовком «Михайло Головко: «Розвиток авіації у Тернополі – одне з наших першочергових завдань». Повідомляється про зустріч голови облради Михайла Головка, його першого заступника Володимира Болєщука з головою ГО «Аероклуб Тернопіль» Артемом Пуківським, під час якої останній розповів про наміри учасників очолюваної ним організації отримати можливість використовувати у своїй діяльності злітну смугу аеропорту. «Можливо, саме впровадження тренувальних та приватних польотів стане початком розвитку аеропорту «Тернопіль» до летовища міжнародного рівня», – зазначив голова обласної ради.

 

ПЕРЕДІСТОРІЯ

Початком роботи аеропорту вважається 1947 рік. Повноцінно функціонувати перестав у 2001 році. На темі відродження тернопільського аеропорту піарилась не одна політична сила протягом десятиліть.

“Тернопільський аеропорт може повноцінно працювати», – заявив  голова обласної ради Олексій Кайда у 2009 році.

У 2011 році він повторив обіцянку  вдихнути в підприємство нове життя і навіть вів перемовини з цього приводу з представниками швейцарської компанії «Shanti Capital Ltd».

У 2012 він мав  розмову на цю тему з керівником компанії Famer Group з Туреччини, під час якої заявив, що «цей напрямок є пріоритетним для розвитку регіону».

У 2012 році міський голова Тернополя запропонував передати комплекс із комунальної власності облради в міську.

У 2013 році тодішній голова облдержадміністрації Валентин Хоптян на одній із нарад заявив , що «незабаром з Тернополя здійснюватимуться не тільки внутрішньодержавні авіарейси, а й іноземні  – до таких країн як Туреччинна та Італія».

Тема аеропорту була топовою під час усіх передвиборчих перегонів. На останніх місцевих виборах кандидат на посаду міського голови Тернополя Ігор Сцібайло у своїй передвиборчій програмі зробив  її ледь не головною, хоч це зовсім не компетенція мера.   І ось знову…

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Де голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко візьме кошти на розвиток авіації у Тернополі, яке він означив як одне з першочергових завдань регіону?

Обласний бюджет. Презентуючи стратегію розвитку Тернопільщини на 2021-2027 роки, затверджену сесією облради на початку грудня, голова облдержадміністрації Володимир Труш назвав  «Топ-5» перспективних проєктів, які реалізують впродовж трьох років, аеропорт серед них навіть не згадано.

Державна цільова програма розвитку аеропортів на період до 2023 року, затверджена Кабміном ще у 2016 році. Так, вона передбачає фінансування – зокрема проектування та реконструкції аеродромного та будівництво термінального комплексів в Тернополі.  Однак за 5 років її реалізація обходила Тернопільщину і немає  жодних позитивних меседжів на майбутні роки.

Бюджет України на 2021 рік. Він передбачає 2,4 млрд грн на роботи з модернізації регіональних аеропортів, але гроші підуть на Дніпро, Вінницю, Рівне, Херсон, Закарпаття. Тернополя у тому переліку немає.

ВИСНОВОК

  • То ж заява Михайла Головка, про розвиток авіації у Тернополі, зокрема, аеропорту і його інфраструктури, як першочергового проекту для Тернопільщини – є його власною думкою, маніпулятивною, не підкріпленою реальними фактами про виділення фінансування та державну підтримку. Дійсні документи, принаймні, на 2021 рік свідчать про протилежне.

 

Матеріал підготовлено Тернопільським медіа-центром в рамках проекту «Протидія фейкам і маніпуляціям на місцевих виборах» 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja