Сказано – НЕ зроблено: як тернопільські чиновники ремонтують дорогу обіцянками – Без Брехні
Фактчек-регіон

Сказано – НЕ зроблено: як тернопільські чиновники ремонтують дорогу обіцянками

Погані дороги – одна із найбільших проблем української інфраструктури. Вона знайома і жителям великих міст, і маленьких містечок. Не зі слухів знають про неї і на Тернопільщині.

Так, 29 липня цього року жителям Скалатської ОТГ увірвався терпець і вони перекрили дорогу обласного значення Т2002 Тернопіль-Скалат-Жванець, вимагаючи її відремонтувати. Дана ділянка знищена великогабаритним транспортом, тож люди просили відвести від неї вантажівки об’їзним шляхом, а також оновити дану трасу.

Реагуючи на декілька годинне перекриття дороги, обласна влада пообіцяла виконати вимоги протестувальників. Та чи виконали обіцяне, перевіряли фактчекери.

 

ОБІЦЯНКА 1: В.о. голови Тернопільської ОДА Іван Крисак дав розпорядження в.о. начальнику Служби автомобільних доріг у Тернопільській області Володимиру Хемію до 1 вересня відремонтувати дорогу між Скалатом та Колодіївкою. 

ВЕРДИКТ: НЕ ВИКОНАНО

ДОКАЗИ ТА АРГУМЕНТИ:

Наступного дня після перекриття дороги, в.о. голови Тернопільської ОДА, як повідомлялося на сайті відомства, зустрівся із протестувальниками і пообіцяв до 1 вересня відремонтувати дану ділянку.

Проте станом на 1 вересня ремонті роботи не були проведені, а тому вже 3 вересня люди виходять на повторну акцію протесту.

І лише після пікету, а саме через два дні (5 вересня), працівники Служби автодоріг Тернопільщини приступили до ремонту ділянки дороги Т-2002 Тернопіль-Скалат-Жванець. Про це САД повідомили постом у соцмережах, чомусь додавши тег #сказанозроблено, хоча ремонт мали звершити до 1 вересня, а не почати у вересні.

 

ОБІЦЯНКА 2: В.о. голови Тернопільської ОДА Іван Крисак дав розпорядження представникам Укртрансбезпеки зупинити транспортний потік на даний ділянці дороги. 

ВЕРДИКТ:  ВИКОНАНО частково

ДОКАЗИ ТА АРГУМЕНТИ:

Як ми вже зазначали вище, дорога Тернопіль-Скалат-Жванець була доведена до такого плачевного стану через значний потік великогабаритного транспорту, який використовує місцевий Полупанівський кар’єр. Тому на тій самій зустрічі із протестувальниками, як зазначається на сайті ОДА, в.о. голови облдержадміністрації пообіцяв відвести вантажівки з кар’єру в об’їзд, проте ні на сайті Укравтодору, ні на сайті Укртрансбезпеки відповідного розпорядження не було оприлюднено. 

Проте, як зазначив у коментарі місцевому виданню 20 хвилин один із активістів Петро Васько під час стріму з ділянки ремонту, для вантажівок розчищається узбічча – ваговики на час ремонут будь їздити не самою дорого, а параленьно їй.  Це тимчасово вирішує питання.  Однак, як далі буде організовано рух важких авто – по закінченню ремонту – офіційна інформація вістуня.

Відзначимо, що протестувальники призупинили свою акцію протесту, проте, якщо роботи на дорозі будуть призупинені, обіцяють знову перекривати дорогу. Ми також будемо слідкувати, чи таки завершать ремонт цієї траси.

 

Світлана Величко, Тернопільський Медіа Центр

Матеріал підготовлено за підтримки Internews Ukraine в рамках проекту «Фактчек – інструмент контролю в регіонах України виборчої і післявиборчої риторики, подій, публікацій в ЗМІ»

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja