Слов’янську загрожує тепловий колапс | МАНІПУЛЯЦІЇ перед другим туром місцевих виборів – Без Брехні
ДонеччинаФактчек-регіон

Слов’янську загрожує тепловий колапс | МАНІПУЛЯЦІЇ перед другим туром місцевих виборів

У Слов’янську Донецької області призначено другий тур виборів мера. У ньому візьмуть участь нинішній міський голова Вадим Лях, який іде від партіє «Опозиційний блок», і кандидат від ОПЗЖ Павло Придворов. Не дивно, що більшість публікацій так чи інакше присвячена політикам. Деякі повідомлення мають ознаки маніпуляцій.

На початку жовтня одразу в декількох онлайн-виданнях (Стрічка.ком, МЕТА новини, Аргентум) вийшли однакові матеріали під однаковими заголовками «Мер Слов’янська Лях повністю зірвав опалювальний сезон в місті». Та не все так однозначно. Перевіряємо!

Уже в перших абзацах текстів міститься маніпуляція (друкуємо мовою оригінану): «В то время, когда в большинстве городов Украины уже начался отопительный сезон, в городе Славянске батареи до сих пор холодные. Несмотря на то, что ночью температура воздуха опускается до 4 градусов, отопления нет ни в детских садах, где мерзнут дети, ни в квартирах славянцев. В случае если начнутся заморозки, то город ждет коллапс. Электрические сети могут не выдержать, а трубы просто лопнут. Славянск может стать Алчевском-2».

Твердження «колапс» не відповідає дійсності. По-перше, температурні показники далекі від мінусових. Добову температуру повітря в Слов’янську можна прослідкувати на сайті

«World-Weather».

По-друге, опалювальний сезон у Слов’янську фактично розпочався 2 листопада, про що будо офіційно повідомлено на сайті міської ради, а публікації з’явилися 3-го і 5 листопада.

Тому з «Другим Алчевськом» маніпулятори значно перебільшили.

До речі, у сусідньому Краматорську опалювальний сезон розпочався 27-го жовтня, але 35% абонентів було підключено к постачальнику тільки 2 листопада. В місті Дружківка офіційно опалювальний сезон, як і в Словянську, стартував 2 листопада. Але про «апокаліпсис» і нездатність міської влади забезпечити людей теплом ніхто не писав.

ВИСНОВКИ

Передвиборчі кампанія завжди супроводжуються гучними заявами, які не посилаються на офіційні документи чи статистичні дані. В даному випадку стосовно кандидата в мери Словянська Вадима Ляха маємо стовідсоткова маніпуляція.

 

Авторка: Наталка ПИШНА

Матеріал підготовлено в рамках проекту “Протидія фейкам і маніпуляціям під час місцевих виборів” фактчекерами Донецької області

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja