“В Україні вводять тотальний карантин” | Як партія “Батьківщина” маніпулює темою карантину і обіцяє його скасувати – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчек-регіон

“В Україні вводять тотальний карантин” | Як партія “Батьківщина” маніпулює темою карантину і обіцяє його скасувати

Партія “Батьківщина” на своїй сторінці в Фейсбук опублікувала відео в якому стверджують, що після виборів вводять тотальний карантин. Політсила проти карантину і висвітлює його суто з негативної сторони, окрім того, розповідає, що зробить медицину безкоштовними, забезпечить дітей вітамінами, а підприємства будуть працювати. 

 

Теза 1 : “Після місцевих виборів влада знову хоче ввести в Україні тотальний карантин!”

ПЕРЕВІРКА

В Україні діє адаптивний карантин, тобто обмеження вводяться тільки в тих регіонах в яких це необхідно. Це дозволяє уникнути швидкого поширення хвороби. Наразі ситуація погіршується, проте тотальний карантин не вводять, бо для цього необхідні окремі показники, що фіксує та підраховує МОЗ. 

Слід зазначити, що в більшості областей країни не вистачає обладнання для лікування хворих на COVID-19, а також місць в лікарнях, тому ігнорування заходів захисту є вкрай небезпечним.

 

Теза 2: “«Батьківщина» проти такого карантину! В нашому розумінні карантин – це працюючі підприємства, що сплачують податки на медицину та доплати лікарям! Це обладнані лікарні, безкоштовні експрес-тести на дому та доступні ліки! Це відкриті дитсадки та школи, забезпечені вітамінами для дітей.”

ПЕРЕВІРКА

По-перше, карантин та його правила визначає МОЗ згідно з розробленим у світі алгоритмом, крім того, Міністерство кожного дня збирає дані та обробляє їх. Тож, рішення про ті, чи інші обмеження в регіонах є необхідністю й не приймаються без підстав.

По-друге, в ролику партія підводить до думки, що вона може забезпечити регіон всім необхідним для створення карантину в їх розумінні. Мова йде про доплати лікарям, обладнання, безкоштовні експрес-тести, ліки та вітаміни, безпечне навчання тощо. Але це не є можливим. Почнемо з того, що депутати місцевої та обласної ради не мають повноважень розв’язувати ці питання. Партія голосує або ні за рішення, але не приймає їх одноосібно, тож для забезпечення цим потрібно, щоб депутати з інших партій також проголосували. І найважливіше, на це потрібні кошти, яких у бюджеті міста просто немає.

По-третє, фізично неможливо перебудувати всі клініки та школи так, щоб забезпечити кожного всім необхідним, а отже це просто маніпуляція.

 

ВИСНОВОК

  • життя та здоров’я людини — найважливіша цінність. Саме тому партія намагається на її тлі переконати всіх, що в її компетенції їх вирішити. Проте ще маніпуляція.

 

Ролик – https://www.facebook.com/kutsenko2020/videos/1730514373774446

Авторка. Вероніка Хорольська

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja