Власна газета за бюджетні кошти | БРЕХНЯ та ПРАВДА про фінансування міської преси від кандидатів у мери Мирнограду (Донецька обл.) – Без Брехні
ДонеччинаФактчек-регіон

Власна газета за бюджетні кошти | БРЕХНЯ та ПРАВДА про фінансування міської преси від кандидатів у мери Мирнограду (Донецька обл.)

Газета «Рідне місто» – щотижневик Мирнограду, який впродовж останніх 5 років регулярно висвітлює діяльність міської ради міста. Аби забезпечити «прозорість та відкритість» органів місцевого самоврядування, за бюджетні кошти можновладці профінансували друк видання на суму 530 тисяч гривень. «Доступ до інформації» забезпечили ветеранам праці та війни, малозабезпеченим родинам, пенсіонерам і працівникам бюджетної сфери. Проте, на тлі виборів на місцях це стало в подобі одному з кандидатів в мери Мирнограду – представниці ОПЗЖ Лариси Ревви. Вона заявила:  «Два месяца назад я пришла работать в исполком и увидела, что регулярно 1,5 млн грн тратится на финансирование одного из средств массовой информации, которое лояльно к мэру». Чи відповідає це дійсності – перевіряємо.

ПЕРЕВІРКА

Міська рада Мирнограду підтверджує, що публікує свою офіційну інформацію в газеті «Рідне місто». згідно з Законом України «Про доступ до публічної інформації …

У виконкомі Мирноградської міської ради доступ до інформації забезпечується шляхом систематичного та оперативного оприлюднення інформації на сторінках газети «Рідне місто», на офіційному веб-сайті в мережі Інтернет, на офіційних стендах в приміщенні виконкому міської ради та надання інформації за запитами на інформацію».

У травні 2020 було проведено тендер на 530 тис. грн. на «Забезпечення безкоштовною передплатою малозабезпечених громадян, ветеранів праці та інших громадян пільгової категорії на періодичне видання, на ІІ півріччя 2020 року та на I півріччя 2021 року». Переможцем конкурсу очікувано стала єдина газета Мирнограду – «Рідне місто».

Засновником і власником видання є депутат Мирноградської міської ради Максим Забеля. Проте у своїй декларації про доходи за попередній 2019 рік Забеля не вказував, що є власником газети.

Враховуючи, що діючій мер теж балотується на нових виборах, то газета яка фінансується за кошти місцевого бюджету, опосередковано працює на інтереси мера-кандидата.

В той же час у тендері фігурує цифра 530 тисяч грн., виділених на підтримку діяльності видання, але аж ніяк не 1,5 млн.

То ж заява Лариси Ревви є правдою у контексті використання мером-кандидатом газети з метою опосередкованої підтримки, але неправдою у питанні кількісті витрачених коштів, які у заяви опоблоківки завищені у три рази.

 

Автор. Наталка Пишна

Матеріал підготовлено в рамках проекту “Придія фейкам і маніпуляціям під час місцевих виборів” 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja