Як депутат Херсонської міськради Михайло Линецький маніпулює рішеннями суду і законом “Про доступ до публічної інформації” – Без Брехні
Фактчек-регіон

Як депутат Херсонської міськради Михайло Линецький маніпулює рішеннями суду і законом “Про доступ до публічної інформації”

Радник Херсонського міського голови і депутат Херсонської міської ради, Михайло Линецький, 20 вересня 2019 року, виклав пост на своїй сторінці у Фейсбуці, де поскаржився, що інформацію про його заробітну плату, як депутата міськради,  було незаконно оприлюднено. 

Чи дійсно це так, та чи правдиві його вислови стосовно людей, які оприлюднили цю інформацію, дізнавалися фактчекери.

ТЕЗА 1: «Пані Елена Мазур, яка має мільйонні борги перед банком, протокол від уповноваженого з прав людини за розповсюдження особистих даних і хлопчик Євген Матковський, який має протокол за, вибачте, справляння природних потреб у громадських місцях…»

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Інформація, яку Линецький вказує у пості не має відношення до суті його претензій до цих осіб, тому це є маніпуляцією. Але ми все ж вирішили перевірити, наскільки його слова є правдивими і:

  1. «Пані Елена Мазур, яка має мільйонні борги перед банком»: у декларації Олени за 2018 рік у розділі «Фінансові зобов’язання» вказано, що у січні 2006 року Олена отримала кредит на суму 317 382 грн, ще у червні 2017 року вона отримала позику на 15 000 грн.  

Конкретно у Олени немає «мільйонних боргів», проте у квітні 2004 року її чоловік отримав кредит  у розмірі 2 236 000 гривень, де Олена є поручителем. 

Попри це, немає інформації наскільки ці суми виплачені і чи є цей борг зараз. 

  1. 2. «Елена Мазур має … протокол від уповноваженого з прав людини за розповсюдження особистих даних»: у березні 2019 року Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини у Херсонській області склав протокол про адмінпорушення на депутатку Херсонської міськради і керівника КП “Херсонський центр земельно-майнових відносин” Олену Мазур за частиною четвертою статті 188-39 КУпАП «Порушення законодавства у сфері захисту персональних даних»: недодержання встановленого законодавством про захист персональних даних порядку захисту персональних даних, що призвело до незаконного доступу до них або порушення прав суб’єкта персональних даних, – тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від трьохсот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Про це повідомили на сайті «Любимый Херсон» та додали до нього звернення:

  1. «Євген Матковський, який має протокол за, вибачте, справляння природних потреб у громадських місцях…»: у постанові суду, яка оприлюднена 29 вересня 2017 року вказано:

 «ОСОБА_1, громадянина України, працюючого заступником директора КП «Дніпровський» – згідно декларації за 2017 рік Матковський Євген Сергійович був заступником директора КП «Дніпровський».

«06.06.2017 року інспектором патрульної поліції роти № 1 батальйону УПП у м. Херсоні лейтенантом поліції ОСОБА_2 був складений адмінпротокол №329267серії АА відносно ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП, в якому зазначено, що 06.06.2017 близько 00:05 год. ОСОБА_1 в м. Херсоні по просп. Ушакова, біля будинку 2 (Набережна) справляв природні потреби, чим порушував громадський порядок».

Однак, суд закрив провадження: «Адміністративне провадження відносно ОСОБА_1, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП – закрити у зв`язку із закінченням строку притягнення до адміністративної відповідальності».

 

ТЕЗА 2: «Вирішили «здивувати» громаду міста моєю заробітною платою, вчергове порушивши Закон…. У стінах виконкому депутатам меншості не надають матеріали до проектів рішень ради та виконкому, а тут швидко надали інформацію, яка мала б бути суто конфіденційною …»

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Згідно зі Статтею 5 Закону України «Про захист персональних даних»: «Не є конфіденційною інформацією персональні дані, що стосуються здійснення особою, яка займає посаду, пов’язану з виконанням функцій держави або органів місцевого самоврядування, посадових або службових повноважень». Також у цій Статті вказано, що «не належить до інформації з обмеженим доступом інформація про отримання у будь-якій формі фізичною особою бюджетних коштів, державного чи комунального майна, крім випадків, передбачених статтею 6 Закону України “Про доступ до публічної інформації”»

Оскільки Михайло Линецький є представником органів місцевого самоврядування, а саме депутатом міськради, інформація про його заробітну плату не є конфеденційною.

 

Автор: Юлія Лук’яненко «Вгору»

Матеріал підготовлено за підтримки Internews Ukraine в рамках проекту «Фактчек – інструмент контролю в регіонах України виборчої і післявиборчої риторики, подій, публікацій в ЗМІ»

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja