Як на Херсонщині маніпулюють приналежністю депутатів до тих чи інших партій – Без Брехні
Фактчек-регіонХерсонщина

Як на Херсонщині маніпулюють приналежністю депутатів до тих чи інших партій

На сторінці Хто замовив Катю Гандзюк? з’явилася інформація про те, що колишній губернатор Херсонщини Андрій Гордєєв та проросійський активіст Кирило Стремоусов стали членами партії “УДАР” та будуть від неї йти на місцеві вибори. Цю інформацію передрукували і місцеві ЗМІ. Ми вирішили перевірити чи відповідає ця інформація дійсності.

ТЕЗА 1: «… з собою в список «Удару» Гордєєв протягнув поборника русского міра, сепаратиста Кирила Стремоусова».

ПЕРЕВІРКА

Почнемо з того, що взагалі некоректно зараз говорити про списки кандидатів у депутати на місцеві вибори від тої чи іншої партії, бо згідно зі Статтею 195 п. 1  Виборчого кодексу України, “виборчий процес розпочинається за п’ятдесят днів до дня чергових, позачергових місцевих виборів”, а тому відповідно ще відсутні будь-які списки.

Також ми не розглядаємо оціночні судження на адресу пана Стремоусова, про ті чи інші прихильності, бо це є судженням авторів допису. Що ж по факту?

По факту редакція подала офіційний запит – чи є Кирило Стремоусов членом партії “УДАР”. На запит було отримано відповідь, у якій значилося, що “Кирило Стремоусов не є членом Херсонської обласної організації Політичної партії “УДАР” (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка.

То ж в такому разі можна констатувати, що дана теза посту є неправдою.

ТЕЗА 2: «З кількох джерел нам стало відомо, що Андрій Гордєєв домовився про співпрацю з паном Кличком і йде в Херсонську облраду від партії «Удар».

ПЕРЕВІРКА

Ми подали ідентичний офіційний запит до партії “Удар” чи є Андрій Гордєєв її членом, як і пан Стремоусова. Але відповіді не отримали. Аргументом стало те, що запитувана нами інформація не відповідає нормам Закону про “Доступ до публічної інформації” на які ми посилаємося у запиті.

Таку відповідь можна вважати маніпулятивною, або суто судженням відповідальної сторони, бо на аналогічний запит про Кирила Стремоусова нам відповіли, а про Андрія Гордєєва – ні, хоча запити відрізнялися лише ім’ям людини про яку ми запитуємо інформацію.

Автор. Мирослава Романова

Матеріал підготовлено в рамках проекту “”Придія фейкам і маніпуляціям під час місцевих виборів” факчекерами ресурсу Vgoru.org

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja